logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Raport o sytuacji powodziowej w Gminie Poczesna

    z dnia: 2010-05-20
Zniszczono infrastrukturę. Zniszczone drogi w m. Słowik, Korwinów, Kolonia Borek Zawodzie, Kolonia Poczesna . Zniszczone mosty na rzece Warta. Na stan obecny zatopionych jest 75 domostw w miejscowości Słowik, Korwinów, Kolonia Borek Zawodzie, Kolonia Poczesna w wyniku wylewu rzeki Warty, Odnotowano 2000 podtopionych domostw w m. Bargły, Brzeziny Kolonia, Huta Stara B, Huta Stara A, Kolonia Poczesna, Korwinów, Mazury, Michałów, Nierada, Poczesna, Wrzosowa, Zawodzie, Słowik.
Raport o sytuacji powodziowej w Gminie PoczesnaRaport o sytuacji powodziowej w Gminie Poczesna
Zatopionych jest około 20% zakładów produkcyjnych.
Obszar rolny zalany stanowi około 40% powierzchni obszaru gminy, Lasów zalanych jest około 20 %powierzchni.
Przerwanie wałów rzeki Warty od strony wschodniej Gminy Poczesna w m. Słowik, powstała wyrwa na szerokości od 15 do 20 m.
Ewakuacja wykonana na dzień 18.05.2010 r : ewakuowano 21 osób z 10 domów i 15 sztuk zwierząt.
Ewakuacja ludności i zwierząt nadal trwa z miejscowości Korwinów i Słowik.
Osoby przebywające w tymczasowym miejscu zakwaterowania : Zespół Szkolno Przedszkolny w Słowiku : 5 dzieci, 5 osób dorosłych, pozostałe osoby zadecydowały o pobycie tymczasowym u rodzin i znajomych. Nieprzejezdne drogi w miejscowości : Słowik, Korwinów, Kolonia Borek Zawodzie, Kolonia Poczesna.
Dostawa wody pitnej i żywności dla ludzi z terenów zalanych odbywa się na bieżąco sprzętem mechanicznym i pływającym.
Brak dostaw energii elektrycznej w m. Słowik, Korwinów, Kolonia Borek, Zawodzie. Uruchomiono dwa punkty medyczne: praca całodobowa, usługi w zakresie pierwszej pomocy medycznej i pomocy psychologicznej.
Pomoc udzielana jest na bieżąco wszystkim poszkodowanym na terenie Gminy Poczesna w zakresie dostawy żywności, zakwaterowania, odzieży, bezpieczeństwa.
Gmina korzysta z pomocy jednostek OSP z terenu Gminy Poczesna i gmin ościennych oraz Państwowej Straży Pożarnej i Wojska Polskiego.
Wystąpiłem do Wojewody Śląskiego z prośbą o złożenie wniosku do Rady Ministrów o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na terenie Gminy Poczesna.


Zmiana komunikacji MPK
Zarządzenie nr 0151/263/10