logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

REKRUTACJA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

    z dnia: 2020-01-27
Zasady przyjmowania do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, publicznych szkół i publicznych placówek określone zostały w Rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.).

Do klasy I  dzieci zamieszkałe w obwodzie publicznej szkoły podstawowej przyjmowane są
 do tej szkoły z urzędu. 
Zgłoszenia, należy dokonać w szkole obwodowej od 2 marca do 13 marca 2020 r.
Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły, na wniosek rodziców, mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący. Do przedszkoli publicznych przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie gminy Poczesna. 
Kandydaci zamieszkali poza terenem gminy Poczesna mogą być przyjęci do przedszkola publicznego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego Gmina Poczesna będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami.
Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego określa Zarządzenie nr URO.0050.142.2020.AU Wójta Gminy Poczesna z dnia 23 stycznia 2020r.
W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021  do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Poczesna obowiązują kryteria oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów określone w uchwale Nr 198/XXIV/17 Rady Gminy Poczesna
 z dnia 9 lutego 2017 r. (Dz. U Województwa Śląskiego z 2017r. poz.960, poz.2245) 
 w sprawie w sprawie określenia kryteriów, liczby punktów i rodzajów dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Poczesna, oraz w uchwale Nr 211/XXV/17 Rady Gminy Poczesna z dnia 27 marca 2017 r. (Dz. U Województwa Śląskiego z 2017 r., poz.2245)w sprawie zmiany uchwały Nr 198/XXIV/17  Rady Gminy Poczesna z dnia 9 lutego 2017 r.
 w sprawie określenia kryteriów, liczby punktów i rodzajów dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Poczesna.

W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021  do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Poczesna obowiązują kryteria oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów określone w uchwale
 Nr 197/XXIV/17 Rady Gminy Poczesna a dnia 9 lutego 2017 r.
 (Dz. U Województwa Śląskiego z 2017r. poz.959) w sprawie w sprawie określenia kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Poczesna do postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.