logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Ruch wahadłowy na ul. Targowej w Nieradzie,

    z dnia: 2019-07-19
spowodowany jest budową kanalizacji sanitarnej dla ul.: Targowa i Pusta.
kanalizacja-nieradakanalizacja-nierada
Prace dotyczą realizacji I etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Nieradzie. Przedsięwzięcie polega na budowie kanalizacji sanitarnej w części miejscowości Nierada. Zgodnie z założeniami projektowymi  ma powstać  sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, kanalizacji tłocznej, dwie przepompownie ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą (zasilaniem elektroenergetycznym, drogą dojazdową, wodociągiem oraz przyłączem wody) oraz przyłącza kanalizacyjne na posesjach.
Należy podkreślić, że głównym celem projektu jest odprowadzenie ścieków z posesji zlokalizowanych w części miejscowości (ul.: Targowa i Pusta), a tym samym zwiększenie liczby gospodarstw, która korzystać będzie z systemu oczyszczania ścieków zgodnego z dyrektywą dotyczącą ścieków komunalnych poprzez rozwój systemu kanalizacyjnego.
Redukcja ilości nieoczyszczonych ścieków dostających się do wód powierzchniowych, podziemnych oraz do gleby wpłynie na poprawę jakości środowiska naturalnego oraz spełnianie wymogów i norm środowiskowych w Polsce i UE. I tym samym nastąpi poprawa warunków sanitarnych i podniesienie komfortu życia mieszkańców poprzez stworzenie odpowiedniej infrastruktury technicznej.  
Zrealizowany projekt przyczyni się również do zwiększenie atrakcyjności gminy Poczesna.
Całkowity koszt projektu wynosi 11 316 160,00 PLN. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: V. Ochrona środowiska i efektywne wykorzystywanie zasobów dla działania: 5.1. Gospodarka wodno-ściekowa dla poddziałania: 5.1.2. Gospodarka wodno-ściekowa RIT. Kwota dofinansowania wynosi 84,77% kosztów kwalifikowalnych projektu tj. 7 507 481,42 PLN, pozostałe koszty jako wkład własny pokryje gmina Poczesna.
Aneta Nawrot, Dagmara Młyńczyk
 
kanalizacja-nieradakanalizacja-nierada
kanalizacja-nieradakanalizacja-nierada
kanalizacja-nieradakanalizacja-nierada
kanalizacja-nierada
kanalizacja-nierada
kanalizacja-nierada