logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sport i muzyka to dobra profilaktyka

    z dnia: 2019-03-21
PROFILAKTYKA – to proces wspierający zdrowie psychiczne i fizyczne poprzez pomoc i towarzyszenie uczniowi, osobie dorosłej w zdobywaniu wiedzy o zagrożeniach dla zdrowia oraz w nabywaniu umiejętności przeciwdziałania tym zagrożeniom.
Sport i muzyka to dobra profilaktyka Sport i muzyka to dobra profilaktyka


Na terenie naszej Gminy podejmujemy szereg inicjatyw o charakterze sportowym, kulturalno – rekreacyjnym , muzycznym by wspólnie - dobrze i zdrowo zaplanować własne życie. 

CHWAŁA TOBIE PANIE!- pod takim tytułem Srebrne Aniołki z Parafialnej Scholki- Parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej ,  mają już swoją pierwszą płytę. Jesteśmy dumni  z wszystkich osób , które przyczyniły się by taka profilaktyka zaistniała w naszej Gminie. Gratulujemy talentu, pomysłu i wytrwałości.  

Muzyka towarzyszy nam od początku do końca. To, że odgrywa tak ważną rolę w życiu nie musimy się wzajemnie przekonywać.  

W filmie „Fortepian” jedynym środkiem komunikacji głównej bohaterki, niemej, jest tytułowy instrument. Muzyka ratowała z opresji m.in.  w latach okupacji. Hiszpański malarz Francisco Ribalta zilustrował na płótnie, jak anioł grający na cytrze pociesza w chorobie św. Franciszka z Asyżu. Artysta przedstawia muzykę jako dar z niebios, który pomaga zapomnieć o bólu.
Wraz z pierwszym dniem wiosny zapraszamy do słuchania muzyki,  również wspomnianej płyty Akcji Katolickiej z Poczesnej.  
 O tej nowinie Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę  poinformowała pani Prezes Akcji Katolickiej Anna Urbaniak  wraz z panią Agnieszką Pietrzak – Radna Gminy Poczesna oraz członkini  Akcji Katolickiej w Poczesnej. Pan Wójt należy także do grona osób , które   wspierały  to przedsięwzięcie.  
GRATULUJEMY 

Renata Smędzik