logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Światełko do nieba czyli Finał WOŚP 2020

    z dnia: 2020-01-12
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całym świecie ćwierć wieku. Dzisiaj 12 stycznia 2020 roku, po raz 28 odbyła się jednodniowa publiczna zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
W całej Polsce i w kilkunastu krajach za granicą w niedzielę trwa 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Blisko 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze, które w tym roku mają zostać przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. „Wiatr w żagle”.- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna maszyna, która przez cały dzień pędziła i na całym świecie porywała serca ludzi, abyśmy wspólnie kolejny rok czynili dobro. To jest jedyny taki dzień w roku, gdy każdy z nas może pomóc. W Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej zaprezentowały się zespoły z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej:  Dawid Urbaniak i Barbara Górecka w pokazie tańca towarzyskiego oraz „Iskierki” „Błysk” i „Takt” w choreografii Pauliny Perygi. Chcieliśmy okazać swoje wielkie serce dla tej akcji, ale również, wspólnie się bawić i podziwiać występy innych wspaniałych wykonawców. Sukces Orkiestry, to sukces każdego z nas, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w Finał.
Iwona Skorupa