logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej

    z dnia: 2019-09-24
laureatem Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.
Konkurs adresowany był do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, oraz programu mLegitymacja szkolna.
Dodatkowo szkoła przesłała pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, wykonaną przez uczennicę klasy VII b Katarzynę Karpowicz, pod kierunkiem nauczyciela plastyki Iwony Nocoń.
Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do projektów OSE Hero oraz CodeWeek.
Projekt OSEHero ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii – do projektu zgłoszony został nauczyciel biologii Michał Szczepanik.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem -  za organizację wydarzenia w szkole odpowiedzialna będzie nauczyciel informatyki  Urszula Muszalska.
Spełniając wymogi konkursowe, szkoła zagwarantowała sobie dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu oraz nowoczesną mLegitymację szkolną, którą uczniowie będą mieli w swoich smartfonach.
Wygrana w konkursie to także pozyskanie kompletu 16 laptopów do wykorzystywania przez uczniów. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej narzędzia cyfrowe można wykorzystywać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej, nie tylko podczas lekcji informatyki.
 
 
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej
Jadwiga Knapik


zamieściła: an