logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sztuka żywego słowa w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

    z dnia: 2018-03-23
23 marca 2018 w Gminnym Centrum Kultury w Poczesnej, odbyły się eliminacje gminne XXX Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”.
Spotkania miały charakter konkursowy a ich celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką żywego słowa oraz pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury. Na spotkaniu obecny był Wójt gminy Poczesna-Krzysztof Ujma oraz jury w składzie: Ewelina Ignaszak-Stolarska- instruktor ds.edukacji filmowej ROK w Częstochowie, Jolanta Szczepanik- Dyrektor Gminnej Biblioteki w Poczesnej, Katarzyna Kasperkiewicz- emerytowany nauczyciel języka polskiego. Jury przeglądu podkreśliło bardzo wysoki poziom recytacji i ciekawy dobór repertuaru. Po wysłuchaniu 22 uczestników konkursu wyłonionych na drodze eliminacji szkolnych jury zadecydowało, że 11,12 kwietnia 2018, podczas eliminacji powiatowych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie gminę Poczesna reprezentować będą:

w kategorii kl.I-III szkoły podstawowej:
  1. Aleksandra Turek - SP Nierada
  2. Wiktoria Walentek - SP Słowik
w kategorii kl.IV-VI szkoły podstawowej
  1. Eliza Musiał - SP  Nierada
  2. Natasza Pałasz – SP Poczesna
W kategorii kl.VII-VIII szkół podstawowych i II i III uczniów szkół gimnazjalnych
  1. Julian Nowicki –SP Poczesna
  2. Jakub Wójcik – SP Poczesna
 
Iwona Skorupa