logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sztuka żywego słowa w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

    z dnia: 2019-03-22
22 marca 2019 roku, w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyły się eliminacje gminne XXXI Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”.
 
Poezja jest światem przeżyć i refleksji.
Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów.
Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie.
  (ks. Jan Twardowski)

 
Spotkania miały charakter konkursowy a ich celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką żywego słowa oraz pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury. Na przeglądzie obecny był Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz jury w składzie: Ewelina Ignaszak-Stolarska - instruktor ds. edukacji filmowej ROK w Częstochowie, Kazimiera Kasperkiewicz- emerytowany nauczyciel języka polskiego, Janusz Koniecki - przedstawiciel Teatru ACO! Jury przeglądu podkreśliło bardzo wysoki poziom recytacji i ciekawy dobór repertuaru. Po wysłuchaniu 21 uczestników konkursu wyłonionych na drodze eliminacji gminnych jury zadecydowało, że 3,4 kwietnia 2019 roku, podczas eliminacji powiatowych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie Gminę Poczesna reprezentować będą:
w kategorii kl.I-III szkoły podstawowej:
  1. Adam Kołek - SP Poczesna
  2. Wiktoria Walentek - SP Słowik
w kategorii kl.IV-VI szkoły podstawowej
  1. Eliza Musiał - SP  Nierada
  2. Ewa Jędryka - SP Wrzosowa
W kategorii kl.VII-VIII szkół podstawowych
  1. Emilia Woźniak  - SP Poczesna
  2. Jakub Wójcik - SP Poczesna
 
 
Iwona Skorupa