logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

UPAŁY,

    z dnia: 2019-06-11
bądź ostrożny!
upalyupaly
 
Jak wynika z prognoz pogody IMGW w ciągu najbliższych dni (10-13 oraz 15-16 czerwca) będą bardzo wysokie temperatury (od 29 °C do 33 °C) oraz mogą wystąpić burze, opady oraz porywiste wiatry.
W związku z powyższym, należy zadbać o zdrowie własne i najbliższych. Szczególnie w tych dniach powinny uważać na zdrowie osoby starsze oraz dzieci. W upalne dni, m.in.,  powinny one unikać wychodzenia na słońce bez ochrony. Najlepiej nasmarować ciało filtrami przeciwko promieniowaniu UV, oczy ochronić okularami przeciwsłonecznymi.
Ubranie powinno być przewiewne, uszyte z naturalnych tkanin takich jak bawełna, len.
W ciągu dnia należy uzupełniać płyny. Najlepsza jest woda mineralna czy naturalne soki.
Należy pamiętać, że w razie zasłabnięć, wysokiej gorączki, omdleń – należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, wezwać pogotowie.
W tych dniach należy także pamiętać o zwierzętach, aby w ich miskach i poidłach była zawsze woda.
Jednocześnie Śląski Urząd Wojewódzki informuje, że możecie Państwo skorzystać z poradników zamieszczonych na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem:
http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/poradniki-1.
 
 
upalyupaly
upalyupaly
upaly
upaly