logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Vademecum Odpowiedzialnego Sprzedawcy

    z dnia: 2019-06-18
BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM SPRZEDAWCĄ ALKOHOLU!
sprzedawcysprzedawcy
Pod takim tytułem 18 czerwca w Urzędzie Gminy Poczesna  zgodnie z zaproszeniem  Wójta odbyło się szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych.
Tematami przewodnimi były:
- działanie alkoholu na młode osoby,
- omówienie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi,
- konsekwencje administracyjno – prawne ,
- schemat postepowania w przypadku trudnych sytuacji .
Pamiętajmy, że zgodnie z art.15 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:
- osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;
- osobom do lat 18;
- na kredyt lub pod zastaw;
Wakacje to czas relaksu i wypoczynku. Nie każdy jednak ma dobry pomysł na zabawę. Niestety, więcej wolnego czasu i mniej kontroli ze strony dorosłych, powodują, że młodzi ludzie częściej podejmują różnego rodzaju ryzykowne zachowania. Czy możemy coś zrobić by ograniczyć ryzyko i sprawić by czas radości nie zmieniał się w tragedię? Uważamy, że tak! Pamiętajmy o  wakacyjnej  trzeźwości umysłu. Jest to  katalog zasad  rodziców, wychowawców, sprzedawców alkoholu i  ludzi, którzy  mogą sprawić, iż czas wakacji będzie mijał bezpiecznie i kojarzył się jedynie pozytywnie.
Dziękujemy wszystkim za udział i kreatywną dyskusję jaka miała miejsce podczas szkolenia.
 
Renata Smędzik
 
 
sprzedawcysprzedawcy
sprzedawcysprzedawcy
sprzedawcy
sprzedawcy