logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Victoria Poczesna druga w pocześniańskiej rundzie Speedrowerowej 1. Ligi na torze w Bargłach!

    z dnia: 2020-08-14
Za nami bardzo emocjonująca V runda 1. Ligi Okręgu Południowego w speedrowerze, która w ostatnią niedzielą rozgrywana była w Bargłach. Zawody wygrały Lwy Avia II Częstochowa, którzy jedynie o 1 pkt. wyprzedzili gospodarzy z Poczesnej oraz TPD Kalety. Dwa punkty do podium stracił czwarty Strażak Mikołów. Piąte miejsce dla Śląska II Świętochłowice.
Tegoroczne rozgrywki w ramach Speedrowerowej 1. Ligi Okręgu Południowego wyglądają bardzo interesująco. Niemal w każdej rundzie drużyny walczą o podium do ostatnich wyścigów. Nie inaczej było 9 sierpnia podczas V rundy pierwszoligowych zmagań na torze w Bargłach. Przed ostatnim wyścigiem cztery drużyny walczyły o zwycięstwo, a układ miejsc na podium był niepewny. Ostatecznie najlepsi okazali się zawodnicy z Częstochowy, którzy zdobyli 53 pkt. Zaledwie jeden punkt mniej (52) uzbierała Victoria Poczesna i TPD Kalety. O zajęciu drugiego miejsca na podium zadecydował lepszy bilans bezpośrednich pojedynków pocześnian z gośćmi z Kalet. Pechowe czwarte miejsce zajął Strażak Mikołów, któremu brakło 2 pkt. do podium. Z 41 punktami na 5 miejscu rywalizację zakończył Śląsk II Świętochłowice. Warto dodać, że zwycięstwo w tym turnieju było w zasięgu drużyny z Poczesnej, gdyż niemal przez całe zawody prowadzili. Jednak rywale wykorzystując przewagę pocześnian zastosowali wiele rezerw taktycznych, dzięki którym dogonili gospodarzy.
Po zawodach ligowych rozegrano Mistrzostwa Par Juniorów (do lat 18) Okręgu Południowego. W tym turnieju bezkonkurencyjni okazali się świętochłowiczanie, którzy rozgromili rywali wygrywając z kompletem punktów. Na drugim miejscu uplasowały się Lwy z Częstochowy, natomiast trzecia lokata przypadła drużynie TPD Kalety. Na czwartym i piątym miejscu zawody zakończyła Victoria Poczesna, która wystawiła dwa zespoły. Młodzi pocześnianie starali się dogonić rywali z podium, jednak starsi i bardziej doświadczeni goście nie dali się ograć. Ostatnie miejsce zajął Strażak Mikołów.
Wyniki V rundy DM 1. Ligi Okręgu Południowego:
1. Lwy Avia II Częstochowa: 53 pkt
2. PKS Victoria II Poczesna: 52 pkt.
1. Alicja Hamara (1,1,1,1) 4 pkt.
2. Arkadiusz Dudek (4,2,4,3) 13 pkt.
3. Damian Natoński (3*,3,3*,2*) 11+3 pkt.
4. Daniel Kamionka (4,2*,3*,3) 12+2 pkt.
5. Jan Knapiński (4,4,-,2) 10 pkt.
6. Emil Krakowian (2) 2 pkt.
7. Włodzimierz Kuziorowicz – nie startował
3. TPD Kalety: 52 pkt.
4. LKS Strażak Mikołów: 50 pkt.
5. MS Śląsk II Świętochłowice: 41 pkt.
 
Wyniki Mistrzostw Par Juniorów Okręgu Południowego:
1. MS Śląsk Świętochłowice: 35 pkt.
2. Lwy Avia Częstochowa: 30 pkt.
3. TPD Kalety: 25 pkt.
4. PKS Victoria Poczesna II: 18 pkt.
1. Oskar Dusiński (2,3,3,2,2) 12 pkt.
2. Alicja Hamara (1,1,2*,1,1) 6+1 pkt.
5. PKS Victoria Poczesna I: 17 pkt.
1. Aleks Radło (2,2,4,3,2) 13 pkt.
2. Patryk Chwał (T,1,1,1,1) 4 pkt.
6. LKS Strażak Mikołów: 13 pkt.
 
Foto: Kazimierz Kuchta
Tekst i wyniki: Damian Krzyczman
zamieściła:Iwona Skorupa