logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Victoria Poczesna wygrywa Speedrowerową I Ligę Okręgu Południowego 2019! Upragniony triumf i historyczny sukces!

z dnia: 2019-09-06
PKS Victoria Poczesna startuje w Speedrowerowej I Ligi już od 2013 roku, jednak dopiero w tym roku pocześnianie zdobyli pierwszy medal w tych rozgrywkach, i to od razu złoty! Zawodnicy z Poczesnej do ostatnich wyścigów ostatniej, finałowej rundy I Ligi rozgrywanej w Świętochłowicach rywalizowali o zwycięstwo w całym cyklu z Lwami II Avia Częstochowa. Ostatecznie pocześnianie pokonali rywali zza miedzy rzutem na taśmę i mogą się cieszyć z historycznego triumfu w Speedrowerowej I Lidze!
W tym roku rozgrywki Speedrowerowej I Ligi Okręgu Południowego były rozgrywane jako cykl 7 turniejów (w tym jeden finałowy), w którym udział brało 6 drużyn: Victoria Poczesna, TPD Kalety, Lwy II Avia Częstochowa, Lwy III Krasnale Częstochowa Śląsk II Świętochłowice, Strażak Mikołów. Pocześnianie wystartowali w 6 turniejach z cyklu (w jednym z nich pauzowali), z czego zwyciężyli w 4, raz byli drudzy i raz trzeci. Najważniejszy turniej, który decydował o końcowej klasyfikacji został rozegrany 31 sierpnia na torze w Świętochłowicach. Warto dodać, że dzięki wsparciu Gminy Poczesna, która zamówiła dla klubu autokar wszyscy zawodnicy Victorii Poczesna mogli udać się do Świętochłowic na ten arcyważny finałowy turniej. Przed ostatnimi zawodami pocześnianie mieli jedynie dwa punkty przewagi w tabeli nad częstochowskimi Lwami i aby zdobyć mistrzostwo drużyna z Poczesnej musiała na torze w Świętochłowicach uplasować się maksymalnie jedno miejsce za Lwami Częstochowa. Od początku turnieju na świętochłowickiej Skałce w walce o pierwsze trzy lokaty liczyły się ekipy z Poczesnej, Częstochowy i Mikołowa. Kluby tasowały się na pierwszych trzech miejscach niemal co bieg, co miało również wpływ  na klasyfikację końcową Speedrowerowej i Ligi. Taka sytuacja wywoływała ogromne emocje, które towarzyszyły zawodnikom. Presję najlepiej wytrzymali zawodnicy Strażaka Mikołów, którzy wygrali turniej w Świętochłowicach. Na drugim miejscu uplasowały się Lwy II Avia Częstochowa, a trzecią lokatę zajęli zawodnicy z Poczesnej. Takie wyniki w ostatecznym rozrachunku dały upragniony medal Speedrowerowej I Ligi zawodnikom Victorii Poczesna! I to od razu złoty! Pocześnianie w końcowej klasyfikacji I Ligi w sezonie 2019 wyprzedzili zaledwie o punkt Lwy II Avia Częstochowa. Trzecie miejsce wywalczył rzutem na taśmę Strażak Mikołów. Pierwsze miejsce w zawodach o Drużynowe Mistrzostwo I Ligi jest najcenniejszym trofeum, jakie zdobyli zawodnicy z Poczesnej. Pocześnianie walczyli o medal w tych rozgrywkach od wielu lat i w końcu spełnili swoje największe speedrowerowe marzenie! Brawa wszystkich zawodników Victorii Poczesna, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego historycznego triumfu! Victoria Poczesna zwycięzcą Speedrowerowej I Ligi Okręgu Południowego 2019!