logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Warsztaty artystyczne we Włoszech

    z dnia: 2018-07-08
Dzieci, młodzież i dorośli z terenu gminy Poczesna, rozpoczęli sezon wakacyjny od warsztatów artystycznych w Cesenatico, zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury,Informacji i Rekreacji w Poczesnej.
 

„Jest na świecie tyle rzeczy,

za które nie można zapłacić

żadnymi pieniędzmi

a tylko uśmiechem i słowem

- Dziękuję”

Północne Włochy, to zróżnicowane regiony, bogactwo kultury i sztuki. Zobaczyć tu można liczne zabytkowe miasta, jedne z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie - Wenecję oraz zachwycające wybrzeża Morza Adriatyckiego. Naszą przygodę z Wenecją rozpoczęliśmy spacerując po Piazzetta San Marco, przyglądaliśmy się pięknie wykonanym, starym zabytkom: Bazylice Św Marka, wieży zegarowej, pałacowi Dożów, Campanili di San Marco, dzwonnicy Św.Marka oraz Prokuratorii. Najsłynniejszym weneckim mostem Ponte Rialto, przeszliśmy na drugą stronę miasta. Spacerowaliśmy niezwykłymi uliczkami i zaułkami, poprzez niezliczone mostki nad kanałami, po których płyną weneckie gondole. Przez kolejne dni mogliśmy zobaczyć Wieczne Miasto Rzym- zachwycającą i zaskakującą stolicę świata antycznego i chrześcijańskiego. Poznaliśmy najmniejsze państwo świata - Watykan, Plac i Bazylikę Św. Piotra a w samym Rzymie; Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Panteon, Fontannę di Trevi, Plac Wenecki. Oprócz zwiedzania był czas  na warsztaty artystyczne: plastyczne z instruktorem - Januszem Konieckim. W gorącym włoskim klimacie, to wspaniała integracja młodzieży w kreatywnym otoczeniu. Warsztaty taneczne poprowadził instruktor tańca - Piotr Maźniewski, który wprowadził młodych adeptów tańca w  gorącą bachatę, zwariowany rock’n’roll, zmysłową salsę. Nie zabrakło czasu na plażowanie i grę w siatkówkę. Odwiedziliśmy również największy na Riwierze Adriatyckiej Park Rozrywki-Mirabilandię w Ravennie. Podróżowaliśmy w czasie i przestrzeni  nad miastem Sian Ka'an, na 1200 metrów przy 110 km na godzinę, z 360-stopniowymi pętlami. To oczywiście rollercoaster- Katun. Przeżyliśmy dreszcz przyspieszenia z prędkością samochodu Formuły 1.Odwiedziliśmy kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne a także zobaczyliśmy  przedstawienie pokazu kaskaderskiego. Uczestnicy wycieczki składają serdeczne podziękowania dla pilota wycieczki - Filipa Karkosza za duży wkład pracy i wiedzę przekazywaną o zwiedzanych miejscach i zabytkach, dużą kulturę osobistą i troskliwą opiekę nad całą 55 osobową grupą z Poczesnej. Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi gminy Poczesna - Krzysztofowi Ujmie, za pomoc i wsparcie w organizacji wycieczki. Dzięki Pana pomocy dane nam było przeżyć i zobaczyć tak wiele….Nie brakowało niczego, ani dla ciała ,ani dla ducha. 
Iwona Skorupa