logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Ważna informacja dla mieszkańców

    z dnia: 2020-10-12
miejscowości Nierada.

Od października mieszkańcy sołectwa Nierada mogą już korzystać z  sieci kanalizacyjnej. Gmina Poczesna uzyskała dofinansowanie na realizacje zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nierada – etap I” w wysokości ponad 7,6 mln w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Mając na uwadze poprawę jakości życia mieszkańców, zmniejszono koszty podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej poprzez budowę odcinków od granicy posesji do pierwszej studzienki na posesji.

W celu przyłączenia posesji do kanalizacja sanitarnej należy w siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego przy ulicy Jaskrowskiej 14/20 złożyć druk:– „Zgłoszenie zamiaru wykonania podłączenia instalacji wewnętrznej posesji do kanalizacji sanitarnej” oraz wniosek o zawarcie umowy (druki dostępny na stronie internetowej i w siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, także w Urzędzie Gminy Poczesna. Zgodnie z ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach podłączenie nieruchomości do kanalizacji sanitarnej jest obowiązkowe.

Warto podłączyć posesję do sieci kanalizacyjnej, gdyż w ten sposób chronimy środowisko naturalne. Przez podłączenie do sieci kanalizacyjnej zmniejszamy zanieczyszczenie wód gruntowych oraz lokalnych cieków wodnych. Podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej  zapewni prawidłowe oczyszczanie ścieków na oczyszczalni w Kolonii Poczesna, zgodnie ze standardami ochrony środowiska. Ograniczy to również ilość nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów w  okolicy.

Dagmara Młyńczyk


 


 

zamieściła: an