logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Ważny Komunikat!

    z dnia: 2020-04-01
Szanowni Państwo, pragnę poinformować, że u jednego z pracowników Urzędu Gminy w Poczesnej pozytywnie zdiagnozowano SARS-CoV-2. Pracownik przechodzi teraz kwarantannę w izolacji domowej.
           W związku z tym, 31 marca 2020 roku do Powiatowej Stacji  Sanitarno - Epidemiologicznej w Częstochowie została przekazana lista  20 pracowników, którzy potencjalnie mieli kontakt z osobą zarażoną. Stacja na bieżąco weryfikuje ten kontakt i podejmuje decyzje odnośnie ewentualnej kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego w stosunku do tych osób. Osoby te zostaną objęte specjalistycznym monitoringiem przez niezbędny okres obserwacji. Na kwarantannie domowej przebywają osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. W związku z tym  Urząd Gminy 31 marca został poddany dezynfekcji. Została również wyselekcjonowana grupa osób, która nie przebywała  na terenie Urzędu Gminy w okresie potencjalnego zagrożenia. Pracownicy wykonują swoje obowiązki w Urzędzie Gminy lub formie pracy zdalnej. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie zostałem objęty nadzorem epidemiologicznym do dnia 3 kwietnia 2020, jednak pracuje zdalnie i jestem do Państwa dyspozycji. W szczególnych przypadkach proszę o kontakt pod numerem telefonu: 604 614 878. Zapewniam również o ciągłości działania urzędu i wydawania decyzji moich oraz kierowników poszczególnych referatów. Słowem staramy się pracować normalnie, na ile to w tych warunkach możliwe. Pomimo szczególnej sytuacji w najbliższym czasie  zostanie przekazana kolejna partia sprzętu ochronnego w postaci maseczek ochronnych, która  trafi do  służb specjalistycznych: ośrodków zdrowia, pogotowia ratunkowego, policji oraz Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej. Po raz kolejny zostanie przekazany  sprzęt ochronny, uzupełniający do  jednostek straży pożarnej. Jeszcze raz serdecznie dziękuje pracownikom służby zdrowia i wszystkim jednostkom specjalistycznym. Jestem pod wielkim wrażeniem  Państwa  olbrzymiego zaangażowania w niesieniu pomocy pacjentom i osobom potrzebującym. Szanowni Państwo - po raz kolejny proszę o rozwagę i stosowanie się do wszystkich komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Pamiętajmy - wspólne przestrzeganie narzuconych rygorów - minimalizuje ryzyko zakażenia!
Wójt Gminy Poczesna
Krzysztof Ujma


zamieściła - Iwona Skorupa