logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wieczór Kolęd w OSP Bargły

    z dnia: 2020-01-29
29 stycznia 2020, w Sali Remizy OSP w Bargłach odbył się Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz dzieci i młodzieży ze Świetlicy w Bargłach. Orkiestra działa pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy, w strukturach Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.
Jest utrzymywana ze środków samorządowych. Uświetnia wiele uroczystości państwowych i kościelnych na terenie gminy, powiatu i województwa. Bierze udział w Powiatowych Przeglądach Orkiestr Dętych. Kapelmistrzem orkiestry jest Wojciech Grela, instruktorem sekcji instrumentów dętych drewnianych - Justyna Kępa.„ Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" - to znany cytat ze śpiewanej przed laty przez Halinę Kunicką piosenki pt. „Orkiestry dęte", a że wciąż aktualny, przekonaliśmy się o tym podczas koncertu. Na Wieczorze Kolęd swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Poczesna- Krzysztof Ujma,  Halina Synakiewicz  - Radna obwodu Nowa Wieś, Alicja Łyko - Radna obwodu Brzeziny Kolonia, Brzeziny Nowe, Sobuczyna, Michał Markowski - Radny obwodu Bargły, Prezes Akcji Katolickiej - Anna Urbaniak, Prezes OSP Bargły - Włodzimierz Cierpiał, Naczelnik OSP Bargły - Marcin Markowski, Przewodnicząca KGW Bargły - Mirosława Sławińska, Sołtys wraz z Radą Sołecką Bargły - Grażyna Nowak . Młodzieżowa Orkiestra Gminy Poczesna zachęca młodzież do przygody z muzyką. Jest miejscem spotkania z kulturą. Dzięki niej, młodzi ludzie rozwijają swoje muzyczne talenty i zainteresowania, kształtują swoją wrażliwość. Obecność Orkiestry na wielu uroczystościach gminnych, dodaje tym wydarzeniom niezapomnianego kolorytu i blasku. Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma podziękował wszystkim członkom orkiestry,  dzieciom i młodzieży ze Świetlicy w Bargłach, kapelmistrzowi - Wojciechowi Greli, administratorowi Świetlicy - Grażynie Jarawce, Rodzicom za pracę i wysiłek. Życzył aby miłość, pasja do muzyki i wspólnego muzykowania nigdy w młodych adeptach nie wygasła. 
tekst - Iwona Skorupa
zdjęcia - Halina Synakiewicz, Iwona Skorupa