logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wielki sukces przedszkolaków z Przedszkola we Wrzosowej!!!

    z dnia: 2018-01-24
21 stycznia 2018 roku o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Gok-u we Wręczycy Wielkiej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i dyplomów laureatom XVI Ogólnopolskich ,,Wręczyckich Jasełek"-Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość.
przedszkolaki-wreczycaprzedszkolaki-wreczyca

Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej Stowarzyszenie „PROM” na Rzecz Rozwoju, Wspierania Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Wręczyca Wielka Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” Zaproszono zespoły z całej Polski prezentujące widowiska jasełkowe oraz inne formy teatralne, tematycznie związane z Bożym Narodzeniem. Celem imprezy było:

 kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych;

 prezentacja widowisk jasełkowych i innych form teatralnych związanych z misterium Świąt Bożego Narodzenia;

 konfrontacja dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych;

 zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tworzeniu i kultywowaniu tradycji świątecznych i wyjątkowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Komisja w składzie:

1. Krystyna Koziołek - reżyser teatralny

2. Urszula Kotowicz – Inspektor w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej

3. Ewelina Mędrala – Młyńska - etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie

4. Dorota Musiał – teatrolog Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie

 do konkursu zgłoszono 49 zespołów  Jury oceniło 45 przedstawień jasełkowych

Przedszkole we Wrzosowej zdobyło II miejsce w kategorii Przedszkola!!!!

Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanków i wychowawców, którzy przygotowywali dzieci do tego sukcesu :Pani Małgorzacie Kiper, Pani Agnieszce Chomiaczewskiej, Pani Magdalenie Kijak i Pani Magdalenie Mościńskiej-Ciejpa.

Komisja doceniła duży wkład pracy wszystkich zespołów w przygotowanie przepięknych kostiumów i elementów dekoracji. Dziękowała opiekunom grup za ogromny wkład w pracę z dziećmi, która to owocuje wspaniałymi przedstawieniami dostarczającymi widzom wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń. Wszystkim gratulowała i życzyła samych udanych i niezapomnianych występów. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Poczesna mgr Krzysztofowi Ujmie za umożliwienie nam dojechania na przesłuchania poprzez zabezpieczenie transportu i za to,że zawsze możemy liczyć na pomoc w promocji naszego przedszkola i naszej Gminy Poczesna .

 

mgr M. Kiper, mgr M. Mościńska-Ciejpa