logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Winter Edition 2022 Sweet Cup w Poczesnej

    z dnia: 2022-02-14
Tego typu zawody na terenie naszej gminy organizowane są po raz pierwszy, a do Polski hobby horse przyszło że Skandynawii.
Ogólnopolskie zawody hobby hors'owe pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy odbyły się w sobotę 12 lutego w hali sportowej SP w Poczesnej, do której przyjechało ponad 80 dziewcząt z całej Polski, które biegają z koniem na kijku naśladując żywego konia.
Organizatorami zawodów są Mch Hobby Horse i Kht Pika. Przewidziano konkurs ujeżdżania oraz konkurs skoków: 30-40 cm, 50-60 cm, 70-80cm, 90-100 cm, Grand Prix 100-110 oraz potęga skoku. Sędziowie oceniają nie tylko przejazd bez zrzutki oraz czas, ale również technikę poruszania się. Zawody oficjalnie otworzył Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma, który otrzymał podziękowanie za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy. Również podziękowanie otrzymał Główny specjalista ds. Sportu w Gminie Poczesna Paweł Wiśniewski oraz główni sponsorzy i osoby pomagające. Dla najlepszych przewidziano puchary i nagrody rzeczowe, a każda z dziewcząt przy rejestracji otrzymała pakiet upominkowy.
tekst i zdjęcia Paweł Wiśniewski
zamieściła: Iwona Skorupa