logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

„Witajcie w bibliotece”- uroczyste pasowanie przedszkolaków na czytelników

    z dnia: 2019-06-07
7 czerwca w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z Przedszkola w Poczesnej na czytelnika Gminnej Biblioteki w Poczesnej.

Ta uroczystość zamyka cykl całorocznych spotkań z książką. W trakcie spotkań dzieci miały okazję zapoznać się z biblioteką oraz bogatym jej księgozbiorem dziecięcym. Całoroczne spotkania miały na celu zachęcenie dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę. Gościem specjalnym dzisiejszej uroczystości był - Artur Nowicki -  autor i ilustrator publikacji książkowych przeznaczonych dla dzieci. Jest współautorem znanej serii pod tytułem „Opowiem ci, mamo”. Tworzy ją we współpracy z poetą Marcinem Brykczyńskim - Nowicki do książeczek z tego cyklu rysuje ilustracje. Przedszkolaki oglądały książki ilustrowane przez Artura Nowickiego oraz zaprezentowały program artystyczny.  W obecności Dyrektora Przedszkola w Poczesnej - Ewy Rakowskiej, nauczycieli i pracowników biblioteki, odbyło się uroczyste pasowanie,  przedszkolaki otrzymały karty biblioteczne, odznaki z logo biblioteki oraz słodki poczęstunek. Scenariusz uroczystości przygotowała - Żaneta Polaczkiewicz w ramach XVIII  obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Akcja ta ma na celu zachęcanie rodziców i wychowawców do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom. Metoda skuteczna, przyjazna i wspomagająca wszechstronny rozwój najmłodszych. To wielkie święto czytania organizowane w tym roku pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” obchodziliśmy również w naszej Gminnej Bibliotece w Poczesnej.

tekst- Iwona Skorupa
foto- Marcin Huras