logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wręczyca 2020

    z dnia: 2020-01-14
- wielki sukces naszych przedszkolaków.
nierada-hutanierada-huta

 

Przedszkolaki z terenu gminy Poczesna wzięły udział w w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka 2020”. Odniosły tam sukces.

Z dumą i wzruszeniem informujemy o dużym osiągnięciu wychowanków oddziału przedszkolnego w Nieradzie, jakim jest zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie, który po raz osiemnasty odbywał się we Wręczycy. Przedszkolaki z Huty Starej B oraz przedszkolaki z Przedszkola w Poczesnej - w kategorii przedszkola – zajęły III równorzędne miejsca. Werdykt JURY cieszy tym bardziej, że w przeglądzie wzięły udział 42 zespoły i ponad 1400 uczestników! W przeglądzie mogły brać udział uczestnicy z całej Polski prezentujące widowiska jasełkowe oraz inne formy teatralne, tematycznie związane z Bożym Narodzeniem. Celem przeglądu było kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, rozwijaniem uzdolnień teatralnych oraz konfrontacją artystyczną dokonań amatorskich dziecięcych zespołów teatralnych.

Wszystkie przedstawienia wpisujące się w typowo polską tradycję świętowania Wigilii oraz Bożego Narodzenia ocenione zostały w kilku kategoriach wiekowych. Dzieci z grupy „Misie” przygotowane przez Magdalenę Kucharzewską godnie reprezentowały nie tylko oddziały przedszkolne w Nieradzie, ale i całą Gminę Poczesna.

Dzieci z Huty Starej B zaprezentowały się znakomicie, całym sercem starały się przedstawić swoje role, jasełka zostały przygotowane przez wychowawców: Agatę Maniak i Grażynę Woś.

Brawa należą się również dla przedszkolaków z Poczesnej, które znalazły się w gronie wyróżnionych w konkursie zajęły równorzędne III miejsce. Wystąpiły dzieci z „zerówki”, które do konkursu przygotowały nauczycielki:. Agnieszka Nierobiś i Beata Pałasińska.

Dyrektorzy przedszkoli serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Poczesna – Krzysztofowi Ujmie za udostępnienie autokaru, nauczycielom za pracę z dziećmi i rodzicom za wszelką okazaną pomoc. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Gratuluję należą się także nauczycielom i dzieciom z pozostałych przedszkoli (Słowika, Wrzosowej, Huty Starje A), które choć nie znalazły się tym razem na podium, godnie reprezentowały Gminę Poczesna. .


 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie - Marta Muchla;

Dyrektor Przedszkolaczkiw Hucie Starej B - Hanna Rybak;

Dyrektor Przedszkola w Poczesnej – Ewa Rakowska.


 


 

zam an

 

 
nierada-hutanierada-huta
nierada-hutanierada-huta
nierada-hutanierada-huta
nierada-huta
nierada-huta
nierada-huta