logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

„Wrzosowianie” wezmą udział w  programie „Jedno Święto”,

    z dnia: 2017-10-12
który łączył będzie inicjatywy organizowane z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
projektprojekt

Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej wspólnie z zespołem z Istebnej zostali zaproszeni do współpracy i będą realizować Projekt „Wiele Miejsc - Jedno Święto” Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. Instytut otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 .

Projekt posiada animacyjny, edukacyjny i artystyczny charakter. Angażuje i przygotowuje członków zespołów regionalnych do teatralnych występów w nieoczywistych miejscach (niekojarzących się z teatrem) w woj. śląskim. 40 spektakli wykonanych w 40 miejscowościach, podejmie temat odzyskiwania niepodległości, umożliwi wspólne odtańczenie poloneza, a przede wszystkim włączy i zaprosi lokalne społeczności do współkreowania i umożliwi im wpływ na przebieg wydarzenia uwzględniając ich doświadczenia i wyobrażenia nt. pożądanej formy celebracji narodowego święta. Podsumowaniem projektu będzie występ wspomnianych zespołów oraz zaproszonej widowni wcześniej wystawionych spektakli, którzy zaprezentują współczesną formę taneczną inspirowaną tradycyjnymi tańcami narodowymi. Zadaniu towarzyszyć będzie konferencja p.t. „Dziedzictwo sarmackie” przybliżająca tę tematykę, jako istotny element historii i tożsamości narodowej.

opr. Iwona Skorupa i Aleksander Łysko(Specjalista ds. obserwatorium kultury
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

 
projektprojekt
projektprojekt
projektprojekt
projektprojekt
projektprojekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt