logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wyróżniony wniosek dla gminy Poczesna...

    z dnia: 2018-02-02
...przez Województwo Śląskie.

 

W 2017 r gmina Poczesna złożyła wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

oWzmocnienie potencjału służb ratowniczych poprzez zakup wozu bojowego typu średniego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Huta Stara A.”

Początek roku 2018 jest dla gminy Poczesna dobry m.in. z uwagi na fakt , że podejmowane prace i wysiłek są dostrzegane i doceniane.

Wydział Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ocenił na bardzo dobrej pozycji wniosek gminy Poczesna, który plasuje się w pierwszej piątce najlepiej przygotowanych dokumentów.

Celem projektu jest zakup nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego, który będzie zrealizowany w drugim kwartale br.

Gmina pozyskała 689 150,25 zł. Koszt całkowity zadania wynosi 810 765,00zł. Z budżetu gminy zostanie przeznaczona kwota około 121 614,75 zł na całkowitą realizację przedsięwzięcia dla Huty Starej A.

Przypomnijmy , że nie jest to pierwszy nowy samochód dla ochotniczej straży pożarnej w gminie Poczesna. 27 maja 2017 r w OSP Nierada odbyła się uroczystość m.in. z tytułu przekazania Jednostce nowego samochodu. W roku 2016 nowy samochód otrzymała OSP w Bargłach, w 2012 - OSP w Poczesnej i OSP w Słowiku, a w roku 2011 OSP w Wrzosowej.

Potencjał ratownictwa i miejsca OSP w systemie ochrony ludności jest dla nas nadrzędny.

Dziękujemy za ogromny trud, którego czasem nie widać , a którego na co dzień mieszkańcy gmin są świadomi.

 

Renata Smędzik