logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

XII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Z Daleka i Bliska”

    z dnia: 2009-07-15
1 lipca we Wrzosowej odbył się jeden z koncertów w ramach XII edycji Spotkań Folklorystycznych „Z daleka i Bliska”. W czasie trwania Spotkań odbyło się łącznie siedem imprez kulturalnych. Współorganizatorem tegorocznej imprezy, która swym działaniem obejmowała 6 gmin, było Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji
XII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Z Daleka i Bliska”XII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Z Daleka i Bliska”
Wszyscy uczestnicy prezentacji muzycznych we Wrzosowej mieli okazję podziwiać na scenie następujące zespoły: „Kłomnickie Płomyczki”, „Przyrowskie Nutki”, „Koziegłowy”, „Kamienica” oraz „Wrzosowianie”. Gośćmi zagranicznymi byli: „Dziecięcy Teatr Tańca na Wodzie” z Rosji, „Vatra Dornei” Rumunia, „Dziecięcy Zespół Pierwiosnek” i „Dziecięcy Zespół Uśmiech” z Ukrainy, Kolejowy Zespół Folklorystyczny „Vlado Tasevski” z Macedonii.
Koncert finałowy odbył się 5 lipca w Filharmonii Częstochowskiej. Wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność, która mogła podziwiać piękne stroje, zróżnicowaną choreografię i wspaniałą muzykę.
Patronat nad XII edycją Spotkań Folklorystycznych „Z daleka i Bliska” objął min. Wójt Gminy Poczesna. We Wrzosowej gościliśmy zespół z Macedonii, który wyróżniał się rewelacyjną kapelą, porywającą muzyką, popisami tanecznymi. Urzekający był taniec dziewcząt z dzbanami i wzruszające wykonanie polskich pieśni: „Szła dzieweczka„ i „O mój rozmarynie”. Goście zawitali również do Urzędu Gminy, gdzie mogli poznać strukturę Urzędu, a przede wszystkim rolę, znaczenie i odpowiedzialność jaka spoczywa na funkcji Wójta Gminy.
Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji na realizację Spotkań pozyskało 5 tyś. zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przystępując do otwartego konkursu ofert na zadania publiczne województwa śląskiego w dziedzinie ochrony kultury i dziedzictwa kulturowego.