logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Żacy Victorii Poczesna na trzecim miejscu w Mistrzostwach Polski Park Klubowych! Historyczny sukces Kweczke, Ordona i Strąka na torze w Żołędowie!

z dnia: 2019-06-24
Młodzi wychowankowie PKS Victorii Poczesna kolejny raz zadziwiają speedrowerową Polskę. Tym razem w składzie: Piotr Kweczke, Jakub Ordon i Dominik Strąk zdobyli 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Żaków (do lat 12), które dobyły się 22 czerwca na torze w Żołędowie.

Pocześniańscy żacy od początku turnieju plasowali się w czołowej trójce, jednak cały czas tuż za nimi czaili się koledzy z Orła Gniezno. Dopiero w ostatnim swoim wyścigu zawodnicy Victorii Poczesna zapewnili sobie miejsce na 3-cim stopniu podium wyprzedzając gnieźnian o 3 punkty. Ponadto byli jedynym zespołem, który nie dał się ograć w bezpośrednim pojedynku najlepszej drużynie tego dnia – gospodarzom z ULKS Mustanga Żołędowo. Drugie miejsce na podium zajęli natomiast żacy z ZKS-u Zielona Góra. W drużynie z Poczesnej najlepiej spisał się Piotrek Kweczke, który zdobył aż 19 punktów wygrywając indywidualnie 4 biegi. Świetny występ zaliczył także Kuba Ordon, który pilnował kolegi z drużyny jadąc z tyłu i bronił się przed atakami rywali. Zdobył on 16 punktów i 4 bonusy. Na tor wyjechał także Dominik Strąk, który zdobył w jednym starcie 3 punkty, ale prócz tego pomagał swoim kolegom między wyścigami. Pocześniańskich żakow do sukcesu poprowadził trener Paweł Rajczyk. Warto też dodać, że jest to pierwszy medal Mistrzostw Polski Par w historii klubu Victoria Poczesna.