logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Zespół „Takt” reprezentował gminę Poczesna w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach

    z dnia: 2018-04-15
15 kwietnia 2018, zespół „Takt” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, reprezentował gminę Poczesna, w Przeglądzie Zespołów Tańca Nowoczesnego w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach.
Przegląd odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Łaz – Macieja Kaczyńskiego oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach-Grzegorza Piłki. „Takt” to najstarsza grupa wiekowa działająca w strukturach GCKIiR w Poczesnej. Instruktorem artystycznym i choreografem wszystkich grup tanecznych jest Paulina Peryga.  Podczas koncertu zespół wykonał etiudę Tryptyk, która składała się z trzech części opowiadających o uczuciach. Strachu, Miłości i Przemijaniu. Przedstawiła metaforę życia. W „Strachu” ukazane były wszystkie lęki, z jakimi mierzymy się przez całe życie.  „Miłość” przedstawiła trzy rodzaje  uczucia: miłość matczyną, miłość dziecięcą i miłość rodzicielską. Ostatni element etiudy przedstawił  „przemijanie”, które dotyczy każdego z nas. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne  z Łaz, Podzamcza oraz Poczesnej.
Iwona Skorupa