logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Piknik Rodzinny w Przedszkolu w Hucie Starej „B”

    z dnia: 2013-07-02
„Każda chwila spędzona z dzieckiem jest dla rodziców bardzo ważna”, dlatego też z inicjatywy nauczycieli i dyrekcji w Przedszkolu w Hucie Starej „B” 21 czerwca odbył się Piknik Rodzinny. Uczestniczyły w nim całe rodziny. Pogoda tym razem dopisała, było ciepło i słonecznie, pogodne były też nastroje uczestników.
                  Piknik Rodzinny w Przedszkolu w Hucie Starej „B”                  Piknik Rodzinny w Przedszkolu w Hucie Starej „B”

Piknik rozpoczęła p. dyrektor Hanna Rybak. Powitała serdeczne rodziców i dzieci oraz zaproszonych gości. Podczas pikniku obecni byli; wójt gminy Poczesna – Pan Krzysztof Ujma oraz radni; p. Jolanta Knysak i p. Ewa Synoradzka.

Część artystyczną dedykowaną wszystkim Mamom i Tatom rozpoczęła grupa starszaków bajką „Czerwony Kapturek”, a następnie maluchy starsze zaprezentowały humorystyczną wersję „Rzepki” J. Tuwima. Dzieci prezentowały się pięknie i grały jak prawdziwi aktorzy- zero tremy. Były również tańce i piękne rodzinne piosenki w wykonaniu pozostałych grup wiekowych. Swój talent taneczny zaprezentował również zespół „Tęcza”, prezentując wiązanki tańców latino, rock end roll i strit dance.

Po raz pierwszy świętowaliśmy w takiej formie dzień mamy, taty i dzieci. Ogród przedszkolny w tym dniu zamienił się w raj dla dzieci i ich rodzin, gdyż piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Były trampoliny, zjeżdżalnie dmuchane, przejażdżki na gokarcie, możliwość sfotografowania się, przeobrażając się w Ben 10 lub księżniczkę.

Smakosze delektowali się pysznymi ciastami w naszej kawiarence, przygotowanej przez rodziców. Były lody, napoje, popcorn, wata cukrowa, a także pyszności z grilla, bigos i pajda chleba ze smalcem. Tak, więc po wielu szaleństwach można było wzmocnić siły, kosztując tych wszystkich specjałów.

Dużym zainteresowanie rodziców cieszył się kiermasz prac dzieci. Rodzice bardzo chętnie nabywali dzieła pracy twórczej swoich pociech. Zaś zainteresowaniem dzieci, cieszyła się „Lizakowa niespodzianka”, w której każdy lizak miał prezent.

O muzyczną oprawę imprezy zadbał DJ. Nie brakowało gorących rytmów zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Piknik naprawdę udał się na medal. Świadczyły o tym uśmiechnięte buzie przedszkolaków i podziękowania rodziców. Bardzo nas cieszy fakt, że rodzice z wielką energią i zapałem włączyli się w przygotowanie pikniku. Zorganizowanie takiej imprezy nie byłoby możliwe bez zaangażowania rodziców i sponsorów, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. A pozyskane środki z pikniku pozwolą nam doposażyć plac zabaw dla naszych przedszkolaków.

 

  Ewa Pietryka