logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

" 100 rowerowych kilometrów na 100 lecie Niepodległej". Świetna akcja sportowa w SP im. M. Kopernika we Wrzosowej!

    z dnia: 2018-10-31
Przedsięwzięcie, polegało na zorganizowaniu rowerowej sztafety uczniów, która pokona w ciągu jednego dnia 100- kilometrowy dystans na wyznaczonej wokół szkoły trasie. Suma kilometrów z wszystkich rund, przejechanych przez uczestników jednego dnia stanowi końcowy wynik szkoły.
Rywalizacja szkół, które stanęły do sztafety będzie miała charakter korespondencyjny. Opiera się także na zasadach uczciwości i fair play. Raport zawierający nazwę szkoły, liczbę uczestników , fotorelację i sumę pokonanych kilometrów należało przesłać do organizatora akcji – Pana Arkadiusza Cierpiała, sportowca, zapalonego rowerzysty i przyjaciela naszej szkoły. Podjęliśmy wezwanie!!!!
 25 października 2018 roku , przed godziną 9.00, dzielna grupa 43 uczniów stawiła się pod szkołą. Na krótkiej odprawie, w czasie której obecni byli :
Wójt Gminy Poczesna, Pan Krzysztof Ujma, przedstawiciele Straży Pożarnej we Wrzosowej z Księdzem Proboszczem na czele i Policjanci z posterunkuw Poczesnej, wysłuchaliśmy kilku cennych wskazówek, przyjęliśmy życzenia i ruszyliśmy w drogę! Pojedyncza runda liczyła 4km. Każdy uczeń mógł startować w dowolnej liczbie okrążeń. Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne musieliśmy skrócić dystans do połowy sztafety (50 km). Mimo to, suma wszystkich przejechanych kilometrów podczas wszystkich rund (było ich 13)jest imponująca.
TO 1176 km - BRAWO!!! Serdecznie dziękuję druhom Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzosowej oraz Policji za zapewnienie nam bezpieczeństwa podczas przejazdu. Składam podziękowanie Wójtowi Gminy Poczesna Panu Krzysztofowi Ujmie za wsparcie akcji i Pani Dyrektor  szkoły za możliwość realizacji przedsięwzięcia. Podziękowania należą się też Nauczycielom za aktywną pomoc i udział w przejeździe. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki! Przede wszystkim  dziękuję uczniom biorącym udział w akcji ! Jestem z Was bardzo dumna!!! To nie było łatwe zadanie!
                                                                                              
    tekst - Agnieszka Brzozowska
zamieściła - Iwona Skorupa