logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach

    z dnia: 2019-05-23
Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim
pogoda23-majapogoda23-maja
 
 
 
BIEŻĄCE INFORMACJE ZE STACJI POMIAROWYCH
 
22.05.2019 r.
(środa)
nie wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń: jednogodzinnych dwutlenku azotu (200 µg/m3), jednogodzinnych dwutlenku siarki (350 µg/m3), 24-godzinnych dwutlenku siarki (125 µg/m3), 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 µg/m3), ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla (10000 µg/m3) oraz ośmiogodzinnych stężeń poziomu docelowego ozonu (120 µg/m3).
23.05.2019 r.
(czwartek) godz. nocne i poranne
nie wystąpiły przekroczenia poziomów dopuszczalnych lub docelowych w odniesieniu do średnich stężeń jednogodzinnych i ośmiogodzinnych.
 
 
PROGNOZOWANA JAKOŚĆ POWIETRZA
(w oparciu o indeks jakości powietrza) *
przygotowana przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) w Warszawie
 
23.05.2019 r.
(czwartek)
jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego będzie  bardzo dobra i dobra; warunki sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu, bez ograniczeń.
24.05.2019 r.
(piątek)
jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, będzie bardzo dobra i dobra, ze względu na poziom ozonu, będzie dobra, lokalnie  umiarkowana; warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.
* Mapki z prognozami stężeń jednogodzinnych, średniodobowych, maksymalnego stężenia dobowego, znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie http://www.gios.gov.pl w zakładce „Jakość Powietrza – Prognozy Jakości Powietrza/Krótkoterminowe/Prognozy wojewódzkie/Śląskie” (link http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/airPollution?woj=slaskie).
 
 
 
 
pogoda23-majapogoda23-maja
pogoda23-majapogoda23-maja
pogoda23-maja
pogoda23-maja