logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Akademia Wszechstronności

    z dnia: 2008-10-29
W związku z ogłoszeniem przez Wojewodę Ślaskiego konkursu na regionalne lub lokalne programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008r.”Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”, Gmina Poczesna przystąpiła do opracowania wniosku aplikacyjnego pod nazwą „Akademia Wszechstronności”.
Akademia WszechstronnościAkademia Wszechstronności
Wniosek został pozytywnie rozpatrzony pod względem formalnym,merytorycznym i finansowym.Programem objęte będą dzieci z przedszkoli,szkół podstawowych i gimnazjów łącznie 1125 dzieci w okresie od 20 pażdziernika do 14 grudnia 2008r. Całkowity koszt realizacji programu – 90.357,50 złotych
Wnioskowana wielkość dotacji 63.249.00 złotych – 70 % ogółu zadania Wielkość środków własnych poniesionych przez gminę - 27.108,50 złotych - 30% ogółu zadania( w tym wkład własny osobowy, wkład własny rzeczowy, i wkład finansowy – 7.134 zł)
Przyznana dotacja w wysokości 63.249 złotych przeznaczona będzie na zajęcia muzyczne, wspomagające, teatralne,plastyczne, sportowe, dydaktyczno-wyrównawcze,logopedyczne, rozwijające kompetencje uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w zakresie pracy z arkuszem egzaminacyjnym.
W ramach tych zajęć przewidziano również wyjazdy do teatru, filharmonii i na basen.
Ponadto z wnioskowanej dotacji zostaną zakupione artukuły plastyczne, biurowe, oraz pomoce dydaktyczne dla szkół i przedszkoli na kwotę 13.089,50 złotych, które będą służyły uczniom w dalszej pracy.
Wniosek opracowały:
  • Jadwiga Knapik – dyrektor SP Poczesna
  • Alicja Janowska – dyrektor ZS Wrzosowa
  • Anna Kuziorowicz – dyrektor G.Poczesna
  • Ewa Rakowska – dyrektor PP Poczesna
  • Marzanna Banasiak – dyrektor PP Huta Stara A
  • Grażyna Rakowska – kierownik SAPO
  •