logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW

    z dnia: 2019-09-16
Informacja dla mieszkańców. Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 18.09.2019r. – 27.09.2019r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie.
Szczepionka zatopiona w przynęcie w postaci małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby zrzucana będzie z samolotów nie tylko nad lasami, ale również nad innymi terenami zielonymi np. nad polami, łąkami, ogródkami działkowymi.
Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje:
znalezioną przynętę należy pozostawić na miejscu, sama przynęta nie jest niebezpieczna dla ludzi natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się wewnątrz, należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie lekarza medycyny a także bezzwłocznie umyć ręce i części ciała, które miały styczność ze szczepionką.
Jednocześnie informujemy, iż przez dwa tygodnie po zakończeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone.
Akcja doustnego szczepienia lisów prowadzona jest od 1995r. i sprawdziła się, jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie.
Aleksandra Warzecha
 
Informacja przesłana przez Śląskiego Wojewódzkiego Lekarz Weterynarii.