logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Ale halaaaaaaaa!

    z dnia: 2012-10-02
W minioną sobotę w Częstochowie odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej na Zawodziu. Dzięki nowemu obiektowi na Zawodziu Częstochowa będzie gościć największe gwiazdy sportu i estrady...
Ale halaaaaaaaa!Ale halaaaaaaaa!

...a to dlatego, że hala ma charakter wielofunkcyjny. Można w niej rozgrywać zawody w wielu sportowych dyscyplinach, organizować pokazy, koncerty, konferencje i targi. Organizatorzy imprez najwyższej rangi już powinni interesować się Częstochową, która dysponuje uniwersalnym obiektem z odpowiednim zapleczem technicznym, ma też kibiców i publiczność spragnioną sportowych emocji oraz rozrywki na dobrym poziomie. Na widowni, jednorazowo, może zasiąść 7 tysięcy kibiców. Z myślą o osobach niepełnosprawnych działają 3 windy umożliwiające dostęp do kondygnacji, na których wydzielono stanowiska dla wózków. Przystosowano też toalety i punkty gastronomiczne. Różnice poziomu w przyziemiu można pokonać pochylniami.

Hala na Zawodziu została wybudowana za ponad 69 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Realizowany w ramach Programu Rozwoju Subregionu Północnego uzyskał dofinansowanie 29,5 mln zł.  W sumie blisko 50 mln zł pochodzi ze środków zewnętrznych, bo inwestycja została również dofinansowana z ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Uroczyste otwarcie hali nastąpiło w minioną sobotę. Byli oficjele, goście i kibice. Gminę Poczesna reprezentowała sekretarz – Renata Smędzik.

opr. an

 

Parametry określającewielkość obiektu:

- powierzchnia zabudowy hali : 9.380 m2,

- powierzchnia całkowita : 21.263,5 m2,

- powierzchnia użytkowa : 16.997 m2,

- kubatura : 182.367,5 m3,

- wielkość areny: 58 m x 38 m.