logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Aleją gwiazd...

    z dnia: 2009-02-27
Każda para nowożeńców zakłada, że spędzi ze sobą całe życie jednak tylko nielicznym udaje się wytrwać w zdrowiu i w jedności aż 50 lat lub więcej.
Aleją gwiazd...Aleją gwiazd...
Taka droga to prawdziwa „Aleja gwiazd”, o której śpiewała Paulina Zarzycka na uroczystości wręczenia medali za 50-lecie pożycia małżeńskiego, która odbyła się 20 lutego. Spotkanie przebiegało w bardzo podniosłej atmosferze. Na przybyłych gości czekał tort, szampan, kwiaty, drobne podarunki, ale przede wszystkim medale, które w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej wręczył jubilatom Wójt Gminy Poczesna. Nim jednak doszło do odznaczeń w ciepłych słowach wszystkich przybyłych powitał Wójt Krzysztof Ujma wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Lidią Kaźmierczak. Podkreślali oni szczególnie fakt, iż prawdziwym wyczynem i świadectwem dla najbliższych jest osiągnięcie razem takiego jubileuszu oraz życzyli zdrowia, które pozwoli na świętowanie kolejnych wspólnych rocznic. Po powitaniu Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grażyna Kołodziejczyk odczytała listę jubilatów, a byli nimi państwo: Barbara i Tadeusz Cabanowie, Grażyna i Marian Chwist, Halina i Józef Doboszowie, Zofia i Bogumił Górniakowie, Marianna i Marian Kitalowie, Elżbieta i Mieczysław Klupa, Gabriela i Stefan Krawczykowie, Eugenia i Tadeusz Krzyszczykowie, Anna i Marian Madejowie, Stanisława i Tadeusz Mańczykowie, Teresa i Józef Nazimkowie, Teresa i Edward Nowiccy, Zofia i Edward Ordonowie, Zenona i Stanisław Ostojscy, Kazimiera i Wacław Pidzikowie, Barbara i Jan Polaczkiewiczowie, Irena i Zygmunt Sikora, Maria i Bogdan Strużyńscy, Stanisława i Julian Szymczykowie, Janina i Wiesław Ścisły, Teresa i Antoni Śliwa, Anna i Piotr Tomza oraz Helena i Tadeusz Wrzesińscy. Niestety z powodu zimowej aury i chorób nie wszystkim parom udało się przybyć na uroczystość.
Po wręczeniu medali, kwiatów i upominków nastąpiła część artystyczna uroczystości, podczas której zaprezentowały się podopieczne gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji: na co dzień występująca w Zespole „Wrzosowianie” wspomniana już Paulina Zarzycka oraz Ania Bednarek.
Wszystkiego najlepszego Szanownym Jubilatom!