logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Będzie smacznie, pięknie i kolorowo...

    z dnia: 2013-03-21
… zapewniają członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi. To one w tym roku będą reprezentowały gminę Poczesna na VIII Regionalnej Prezentacji Potraw i Wyrobów Wielkanocnych „Baba Wielkanocna”.
Będzie smacznie, pięknie i kolorowo...Będzie smacznie, pięknie i kolorowo...

Prezentacja obywać się będzie we Mstowie, w najbliższą sobotę 23 marca, w Zespole Szkół. W prezentacji – zgodnie z tradycją – udział wezmą Koła Gospodyń Wiejskich.

Panie przygotują regionalne potrawy i zaprezentują je na świątecznie przystrojonych stołach.

- Co przygotujemy? - powtarza Maria Lisek, wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi. - Na razie niech to zostanie tajemnicą. Mogę jedynie powiedzieć, że będą to tradycyjne potrawy, które przygotowywane są w naszych
domach. Przepisy na większość z nich są naszymi rodzinnymi, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Wiele z tych potraw, które przygotujemy na prezentację, przygotowywały nasze pra, prababki.

Wiceprzewodnicząca Koła zapewnia, jednak że wszystko co ona wraz z koleżankami ugotuje i przyrządzi, będzie smaczne!

Początek prezentacji stołów zaplanowany został na godzinę 15. Wstęp wolny. Mstowskiej imprezie patronuje m.in., J.E.Ks Biskup Antoni Długosz. Ma imprezie obecny będzie m.in. wójt gminy Poczesna Krzysztof Ujma.

opr. an