logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

BŁOGOSŁAWIONY PRYMAS TYSIĄCLECIA – JEST W GMINIE POCZESNA

    z dnia: 2021-09-20
19 września 2021 rok – niedziela , która dała nam wiarę i nadzieję. Dzięki mszy świętej, celebrowanej przez ks. Prałata, proboszcza parafii w Poczesnej Jarosława Sroka- Święty kard. Stefan Wyszyński stał się bliższy naszemu życiu.
Wiemy, że kard. Stefan Wyszyński był nie tylko wybitnym przywódcą duchowym, ale mężem stanu, autorytetem moralnym. Czytając karty historii tego człowieka- duchownego nie mamy żadnych wątpliwości o wartości i znaczeniu jego mądrości  dla Polski.
Wybitny rzeźbiarz Jerzy Kędziora – mieszkaniec Gminy Poczesna stworzył dzieło artystyczne patrząc na twarz i  całokształt  PRYMASA TYSIĄCLECIA.
 Dzieło Jerzego Kędziory  to  obraz  dobrego, skromnego człowieka patrzącego w przyszłość narodu i świata „ Po Bogu i Matce Najświętszej nasza miłość należy się Ojczyźnie , Mowie, Dziejom i Kulturze z której wyrastamy na POLSKIEJ ZIEMI„ – Błogosławiony Stefan kardynał Wyszyński.
TO JUŻ DRUGIE DZIEŁO PRZY ŚWIĄTYNI W POCZESNEJ JERZEGO KĘDZIORY.
DWIE WYBITNE POSTACIE : ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I BŁOGOSŁAWIONY KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI – NASZYMI  AUTORYTETAMI
Odsłonięcie popiersia  Błogosławionego Prymasa  i msza święta dziękczynna za dary Ziemi z pewnością zapisały się w historii naszej Gminy Poczesna i Parafii.
Na to  uroczyste a przede wszystkim historyczne wydarzenie przybył autor i wykonawca dzieła sztuki Jerzy Kędziora , Wójta Gminy Poczesna Krzysztof Ujma  , Zastępca Wójta Andrzej Lech , samorządowcy , organizacje  pozarządowe, inicjatorzy, mieszkańcy gminy, parafii , goście spoza naszego terenu. Sztandary ; Szkoły Podstawowej w Poczesnej i Akcji Katolickiej w Poczesnej były  wyrazem jedności i dumy.
Oprawa muzyczna i dźwięki płynące z instrumentów Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Poczesna z GCKIiR wzruszyły nasze serca i pobudziły myśli  BŁOGOSŁAWIONEGO.

 
tekst: Renata Smędzik
zdjęcia:Marcin Woliński,  Beata Kaszyca 
zamieściła: Iwona Skorupa