logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

„Bractwo Kuźnic” w Boronowie

    z dnia: 2008-05-29
12 maja w Gminnym Ośrodku w Boronowie odbyło się spotkanie członków Lokalnej Grupy Działania „Bractwo Kuźnic”. Po zarejestrowaniu działalności przez Sąd, prace w stowarzyszeniu ruszyły pełną parą. Spotkanie w Boronowie było kolejnym ważnym momentem, podczas którego miała zostać wybrana Rada Stowarzyszenia „Bractwa Kuźnic”.
„Bractwo Kuźnic” w Boronowie„Bractwo Kuźnic” w Boronowie
Zgonie z przyjętym statusem oraz unijną praktyką, przewodnictwo w radzie ma być cykliczne i przypadać co roku innej zaangażowanej gminie. Obowiązuje porządek alfabetyczny: Boronowo, Kamienica Polska, Konopiska, Poczesna i Starcza. Zgodnie z decyzją członków – przewodniczącym LGD „Bractwo Kuźnic” na lata 2008-2009 wybrany został wójt gminy Boronów Rufin Majchrzak, jego zastępcą z kolei został Włodzimierz Kleszcz – wójt Kamienicy Polskiej. Kamienia Polska obejmie przewodniczenie w stowarzyszeniu za rok.
Gmina PoczesnaSpotkanie odbyło się w licznym gronie. Do Boronowa pojechali zainteresowani mieszkańcy naszej gminy, którzy aktywnie włączali się w dyskusję. Nie dziwi to jednak skoro inicjatywa powstania „Bractwa Kuźnic” wywodzi się właśnie z Poczesnej. Przed członkami stowarzyszenie kolejne prace, które tym razem mają na celu zamykanie planowanych projektów. Czerwcowe spotkanie w Kamienicy Polskiej ma przybliżyć realizację tych zamierzeń.