logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Czas na rower!

    z dnia: 2012-04-25
Wiosna w pełni więc czas rozpocząć sezon rowerowy. Jak połączyć przyjemność z jazdy z bezpieczeństwem na drodze? O tym już w najbliższy weekend (28-29 kwietnia) opowiedzą eksperci podczas imprezy pod hasłem „Moda na 2 koła”, która się odbędzie na parkingu Centrum Handlowego Auchan Częstochowa. Wśród atrakcji są m.in. bezpłatny egzamin na kartę rowerową, alkogogle, symulator zderzeniowy, pokaz trialu, konkursy oraz pokazy Straży Pożarnej i Policji.
Czas na rower!Czas na rower!

Kiedyś nazywano go welocyped lub bicykl. Polska nazwa pochodzi od pierwowzoru roweru współczesnego, który nazywał się Rover (wędrowiec). Moda na dwa koła nie przemija. Wręcz przeciwnie. Jazda na rowerze z roku na roku zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak, czy wszyscy wiedzą, jak poruszać się bezpiecznie?

Sprawny i prawidłowo wyposażony rower z pewnością zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlatego po zimie należy go odpowiednio przygotować i pamiętać o akcesoriach - odblaskach i kasku. Jednak sam sprawny sprzęt, to nie wszystko. Trzeba znać dobrze zasady ruchu drogowego, o których będą mówić policjanci w podczas wydarzenia „Moda na 2 koła”.

Aby zgodnie z prawem poruszać się po drogach publicznych, dzieci i młodzież muszą posiadać kartę rowerową. „Nauczymy najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Starsze dzieci powyżej 10. roku będą mogły w naszym miasteczku rowerowym zdać egzamin na kartę rowerową” - mówi Aleksandra Rzońca, menedżer Centrum Handlowego Auchan Częstochowa.

„Takie przedsięwzięcia wspierają bezpieczeństwo na drogach i popularyzują zdrowy tryb życia wśród mieszkańców naszej gminy. A jeśli naukę połączymy z zabawą, to sukces jest gwarantowany" - dodaje Krzysztof Ujma, wójt Gminy Poczesna, patronujący akcję.

Podczas drugiego dnia wydarzenia „Moda na 2 koła” (29 kwietnia) będzie można również podziwiać pokazy Tomasza Stockiego i Damiana Woźniaka, mistrzów Polski w trialu rowerowym - najbardziej widowiskowej konkurencji kolarskiej, w której najważniejsza jest pełna kontrola nad rowerem i równowaga. Kolejną atrakcją będzie pokaz najnowszych rowerów i akcesoriów. Wszyscy, którzy przyjadą na imprezę swoim rowerem, będą mogli wziąć udział w konkursie jazdy czas.

 

Bezpieczną jazdę na rowerze wspiera Centrum Handlowe Auchan Częstochowa. Współorganizatorami akcji „Moda na 2 koła” są Gminny Ośrodek Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma. Patronami Medialnymi są gazeta.pl oraz Radio Jura.

Impreza odbędzie się na parkingu Centrum Handlowego Auchan Częstochowa przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej 28 kwietnia w godzinach 12.00-18.00 oraz 29 kwietnia w godzinach 12.00-16.00.

 

Centrum Handlowe Auchan Częstochowa mieści się przy ulicy Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Przez 7 dni w tygodniu klienci Galerii mają do dyspozycji ponad 70 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Dla dzieci jest udostępniony darmowy plac zabaw. Przy CH Auchan Częstochowa mieszczą się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz stacja benzynowa.

Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 21:00, natomiast w niedzielę od 9:30 do 20.00. Centrum Handlowe posiada 1460 miejsc parkingowych, w tym 40 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji klientów są 4 bezpłatne linie autobusowe. CH zostało otwarte w 2001 roku, a w 2009 roku zostało rozbudowane. Więcej informacji na stronie internetowej www.centraauchan.pl/czestochowa.

Immochan to dział nieruchomości Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 20 galeriami z tysiącem lokali o łącznej powierzchni najmu 149 tys. m2. Największe z nich - liczące ponad 80 butików odzieżowych, punktów usługowych i restauracji - to Port Rumia Centrum Handlowe Auchan w Rumi oraz Park Handlowy Auchan Bielany we Wrocławiu. Bogatą ofertę sklepów znajdujących się w galeriach handlowych wzmacnia hipermarket Auchan i stacje benzynowe Auchan. W ramach parków handlowych Auchan Immochan współpracuje z takimi firmami jak: Leroy Merlin, Decathlon, Norauto, Meble Agata, Imo Car Wash, McDonalds. Więcej informacji na www.centraauchan.pl.