logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dot.: bezzwrotnej dotacji na założenie firmy dla mieszkańców powiatu częstochowskiego

    z dnia: 2009-10-26
W związku z uruchomieniem Projektu Unijnego w ramach Działania 6.2. skierowanego do mieszkańców powiatu częstochowskiego zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie do gmin informacji na temat naszego przedsięwzięcia.
Celem naszego Projektu jest pomoc osobom fizycznym zamierzającym prowadzić działalność gospodarczą, a w szczególności osobom długotrwale bezrobotnym, kobietom oraz osobom powyżej 45 roku życia (szczegółowe informacje na stronie www.zalozfirme.czest.pl).
Pomoc będzie polegać na przyznaniu uczestnikom projektu bezzwrotnej dotacji inwestycyjnej przeznaczonej na zakup sprzętu i środków obrotowych (w tym środków transport) w wysokości od 32 000 zł do 40 000 zł.
Dodatkowo przez pierwsze max. 12 miesięcy umożliwimy uczestnikom projektu, którzy zarejestrują działalność gospodarczą, wsparcie pomostowe w wysokości od 600 zł do 1200 zł miesięcznie na pokrycie między innymi wydatków związanych z ZUS - em oraz ubezpieczeniami.
W przypadku przyznania dotacji wymagamy tylko jednego poręczyciela, którego zarobki wynoszą średnio 1500 zł brutto. Zbieranie formularzy niezbędnych do rekrutacji potrwa:
  • w przypadku osób bezrobotnych: 2 terminy zakończenia rekrutacji: tj. do końca października 2009 oraz drugi termin - do końca styczna 2010 (grupa 84 osobowa)
  • w przypadku kobiet i osób po 45 roku życia - tylko do końca października 2009r. (grupa 36 osobowa)
W przypadku osób bezrobotnych ważne, aby kandydaci mogli się na dzień zakończenia rekrutacji wykazać 12 miesięcznym okresem bezrobocia potwierdzonym przez właściwy Powiatowy Urząd Pracy.
W przypadku zainteresowania z Państwa strony projektem wyrażamy gotowość spotkania oraz dostarczenia wszelkich materiałów promocyjnych dotyczących Projektu jak np.: plakaty, ulotki, wizytówki itp.
Jednocześnie zapytujemy o możliwość zamieszczenia informacji o projekcie na stronach internatowych Starostwa?
Będziemy wdzięczni za szybką i najlepiej pozytywną odpowiedź na nasze pismo.

dokument