logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dzień Nauczyciela

    z dnia: 2009-10-26
13 października po raz trzeci odbyły się gminne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczna uroczystość miała miejsce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku. Wójt Gminy Poczesna podziękował nauczycielom za codzienną pracę i poświecenie wkładane w wychowanie młodych pokoleń.
Dzień NauczycielaDzień Nauczyciela
Powiedział, że to właśnie edukacja młodych najbardziej leży mu na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności. Nauczyciele podejmują się zadań najbardziej wymagających i niełatwych, próbują zainteresować ucznia, przedszkolaka wiedzą o otaczającym go świecie, pomagają przezwyciężać trudności, motywują i wspierają.
Podczas uroczystości dwóm dyrektorom i 18 nauczycielom wręczono nagrody Wójta Gminy Poczesna. 4 nauczycielom przyznano medal Komisji Edukacji Narodowej, w tym jeden na wniosek Wójta.
Na uwagę zasługuje również fakt, iż w roku 2009 Wójt wręczył 5 aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego, 7 nauczycieli otrzymało tytuł nauczyciela dyplomowanego, jeden nauczyciel otrzymał tytuł nauczyciela kontraktowego