logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gmina Poczesna na MEDAL!

    z dnia: 2013-11-15
„Inwestor na Medal  2013" - to tytuł dla Gminy Poczesna i jej wójta - Krzysztofa Ujmy. To jedyne - w tej kategorii - odznaczenie z województwa śląskiego. Uroczysta Gala odbyła się w czwartek, 14 listopada, w Warszawie, w hotelu Polonia Palace.
Gmina Poczesna  na MEDAL!Gmina Poczesna  na MEDAL!

Wyróżnienie zostało przyznane przez Kapitułę Konkursu Budowniczy Polskiego Sportu oraz Zarząd Klubu Sportowa Polska na podstawie nominacji Marszałka Województwa Śląskiego. Było to uznanie za „wyjątkowe zaangażowanie i efektywne działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w gminie, ze szczególnym uwzględnieniem budowy hali sportowej”. Podczas warszawskiej Gali statuetki, medale i wyróżnienia przyznawane były w kilku dziedzinach. M.in. Promotor Infrastruktury Sportowej 2013, Sportowy Obiekt Roku 2013, Sportowa Architektura Regionu 2013, Inwestor na Medal 2013 oraz Firma na Medal 2013. W kategorii Budowniczy Polskiego Sportu 2013 wręczono statuetkę brązową i złotą. Podczas Gali z okazji XIV edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu, przyznane zostały także wyróżnienia Pasjonat Sportowej Polski 2013.- Są wśród nas osoby, które kochają sport i pragną tym sportem „zarazić” jak najwięcej młodych ludzi. Oni nigdy nie stają na podium olimpijskim, ale dzięki ich pracy inni zdobywają medale – mówiła współprowadząca Galę, Danuta Burzyńska. Tytuł Pasjonat Sportowej Polski 2013 – otrzymało kilkadziesiąt osób. Z naszego terenu wyróżnienie to dostał Paweł Stefaniak – prezes klubu sportowego „Zloty Potok” (gmina Janów) oraz Artur Szymczak – prezes klubu sportowego Skra Częstochowa.

an
„Sportowa Polska jesteśmy na TAK” to kampania promocyjna skierowana do szkół w całej Polsce. Celem kampanii jest promocja uprawiania sportu jako sposobu na walkę z:
- chorobami cywilizacyjnymi takimi jak otyłość czy schorzenia kręgosłupa wynikające z braku aktywności fizycznej
- problemem narkotyków wśród dzieci i młodzieży, ich coraz większej dostępności i popularności
- problemem agresji i przemocy w szkole
W wyniku notorycznego braku aktywności fizycznej w połączeniu ze złymi nawykami żywieniowymi statystyki dotyczące polskich dzieci są dramatyczne.
- prawie 30% dzieci w Polsce ma nadwagę
- tylko 25% dzieci uczęszcza na dodatkowe poza lekcjami w-f zajęcia sportowe.