logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gmina Poczesna otrzymała

    z dnia: 2023-10-05
47 600 zł na zakup strojów regionalnych dla Kół Gospodyń Wiejskich.
strojestroje
W środę, 4 października 2023 w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma przekazał przedstawicielkom dziewięciu Kół Gospodyń Wiejskich funkcjonujących na terenie gminy, stroje regionalne zakupione przez Gminę Poczesna.
W czerwcu Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2023 roku. Do konkursu wpłynęło 188 wniosków. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej w ramach Konkursu została udzielona 100 zadaniom na kwotę 3 997 693,21 zł.
Wśród gmin, które otrzymały wsparcie, jest gmina Poczesna. Gmina otrzymała 47 600 zł dotacji celowej na realizację zadania pn. „ Zakup strojów regionalnych dla Kół Gospodyń Wiejskich na potrzeby kultywowania przez gminę lokalnych tradycji”. Całkowity koszt zadania to 59 500 złotych.
Iwona Skorupa
fot. Beata Kaszyca , Dagmara Sławenta
zam. an
 
strojestroje
strojestroje
strojestroje
strojestroje
strojestroje
strojestroje
stroje
stroje
stroje
stroje
stroje
stroje