logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej

    z dnia: 2024-04-24
pierwsza w powiecie częstochowskim!!!
bibliotekabiblioteka
Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej w rankingu bibliotek województwa śląskiego, po raz kolejny z rzędu została nagrodzona prestiżowym pierwszym miejscem wśród bibliotek z 16 gmin powiatu częstochowskiego.
W środę, 24 kwietnia 2024 roku w gmachu głównym Biblioteki Śląskim w Katowicach odbyła się Doroczna Konferencja Dyrektorów Samorządowych Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego.
Otwarcia konferencji dokonał dr Artur Madaliński, dyrektor Biblioteki Śląskiej oraz Agnieszka Skwara – kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego Biblioteki Śląskiej. Następnie został przedstawiony potencjał kameralnych wydawnictw: „Tatarak”, „Wytwórnia” i „Widnokrąg”. Stan i działalność samorządowych bibliotek publicznych województwa śląskiego w roku 2023 przedstawionych w świetle danych statystycznych i sprawozdań opisowych przedstawiła Agnieszka Skwara. Narada miała na celu wymianę doświadczeń oraz analizę czytelnictwa w poszczególnych jednostkach. Jak zwykle było miło i inspirująco.
Poziom usług świadczonych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poczesnej wraz z filiami został doceniony i po raz kolejny z rzędu nagrodzony prestiżowym pierwszym miejscem wśród bibliotek z 16 gmin powiatu częstochowskiego. Docenienie w rankingu bibliotek województwa śląskiego nie byłoby możliwe bez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej oraz bez wsparcia naszych Czytelników, którzy wypożyczają książki coraz chętniej. Jak się okazuje – nie tylko w gminie Poczesna. Warto tu przypomnieć raport upubliczniony przez Bibliotekę Narodową, według którego już 42% Polaków czyta co najmniej jedną książkę rocznie.
Jak mówił Cyceron – książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli. Pamiętajmy o tym i wspierajmy czytelnictwo, które nie tylko ubogaca naszą mowę, ale również kształtuje wyobraźnię, poprawia koncentrację oraz rozwija zdolności analitycznego myślenia.
Iwona Skorupa
zam. an
 
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
bibliotekabiblioteka
biblioteka
biblioteka
biblioteka
biblioteka
biblioteka
biblioteka
biblioteka
biblioteka
biblioteka