logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gminne działania profilaktyczne – „ STOP UZALEŻNIENIOM”

    z dnia: 2018-09-11
Współpraca Wójta Gminy Poczesna.

Przy parafii Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej działa Akcja Katolicka . Cele i założenia zostatały sprecyzowane w statucie.

Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizują m.in.; szkoły, GOPS, Gminna Biblioteka Publiczna, służba zdrowia, GCK,IiR oraz parafie z terenu gminy Poczesna.

Dlatego też zachowując dotychczasową konieczność działalności terapeutycznej pragniemy zwielokrotnić wszelkie formy działań o charakterze profilaktycznym. Profilaktyka ogranicza konieczność stosowania kosztownej terapii. Działania profilaktyczne, najbardziej intensywne wśród dzieci i młodzieży, pozwolą zahamować obserwowany już wzrost spożycia alkoholu w tym , w młodych grupach wiekowych.

W najbliższym czasie parafialna schola wyda swoja pierwszą płytę pt.” Srebrne Aniołki z Parafialnej Scholki ”- gratulujemy.

Gmina Poczesna włącza się do działań parafialnych w ramach profilaktyki i deklaruje udział finansowy w 60 % , kosztów poniesionych .

Renata Smędzik