logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Goście z Solecznik i gospodarze z Poczesnej rozegrali dwa mecze...

    z dnia: 2012-12-07
Młodzi ludzie stanęli do zawodów w tenisie stołowym i badmintonie. Turnieje rozegrano na sali sportowej w Poczesnej.
Goście z Solecznik i gospodarze z Poczesnej rozegrali dwa mecze...Goście z Solecznik i gospodarze z Poczesnej rozegrali dwa mecze...

Współpraca między Gminą Poczesna a Solecznikami - już od ponad roku – rozwija się bardzo prężnie. I to na każdym polu. W ubiegłym roku goście z Litwy brali m.in. udział w wigilii samorządowej. W tym roku, w ramach wymiany kulturalnej i realizacji projektu „Tanecznym Krokiem do Przyjaźni”, najpierw młodzież z Gminy Poczesna gościła na Litwie, a kilka tygodni temu, przyjaciele z Solecznik przyjechali do Wrzosowej.
W grudniu Polaków z Litwy zaprosiła Rada Regionalna Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Podczas tej wycieczki do Polski młodzi ludzie nie wyobrażali sobie, nie przyjechać do Poczesnej. W imieniny Mikołaja, po południu, 50-osobowa grupa z Solecznik przyjechała do Poczesnej.
- Mamy piękną salę sportową, którą od chwili otwarcia staramy się jak najlepiej wykorzystać dla dobra wszystkich preferujących sportowy wypoczynek – powiedziała Anita Imiołek, szefowa Centrum Kultury w Poczesnej. - Uznałam więc, że samo pokazanie sali jest może nieco sztuczne i wraz z grupą osób zaangażowanych w rozwój sportu, zorganizowaliśmy zmagania w dwóch konkurencjach. Lepiej przecież grać na takiej sali, niż ją tylko oglądać.
Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: w tenisie stołowym i badmintonie. W pierwszy turniej wygrał Sebastian Zemianis z Solecznik. Drugie miejsce wywalczył Jakub Dąbek z Poczesnej, a trzecie Kacper Sławiński – również z Poczesnej.
W badmintonie - w turnieju gier pojedynczych - wygrał Bartosz Majewski z Wrzosowej. Zaraz za nim był Filip Matysiak – również z Wrzosowej. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Justyna Szostak z Solecznik.
Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Po sportowych zmaganiach był słodki poczęstunek, a potem zakupy w centrum handlowym w Poczesnej.
opr. an