logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Hala na miarę XXII wieku – otwarta

    z dnia: 2012-09-14
Uroczystości otwarcia hali sportowej w Poczesnej rozpoczęły się punktualnie o godzinie 11. Były sztandary, hymn, przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez ks. Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego – Wacława Depo.
Hala na miarę XXII wieku – otwarta Hala na miarę XXII wieku – otwarta

Mimo że, pogoda zawiodła, to goście-przyjaciele Gminy Poczesna dopisali. Wśród zaproszonych osób byli m.in. senator Andrzej Szewiński, reprezentujący posłów, którzy mieli dzisiaj posiedzenie Sejmu i nie mogli osobiście przybyć na uroczystość otwarcia hali. Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego. Silnie reprezentowana była delegacja ze Starostwa Powiatowego na czele z wicestarostą Januszem Krakowianem. Była sekretarz UM Częstochowy. Byli samorządowcy, radni Gminy Poczesna z przewodnicząca Lidią Kaźmierczak, burmistrzowie, wójtowie, sołtysi, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Dyrektorzy częstochowskich placówek, przedstawiciele służby zdrowia, straży, policji. Byli pedagodzy, rodzice a przede wszystkim uczniowie.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie i życzę, żeby ta hala szczególnie młodemu pokoleniu służyła w prawidłowym rozwoju – powiedział podczas uroczystości poświęcenia obiektu arcybiskup Wacław Depo. - Kochana młodzieży cieszę się, że tak licznie przybyliście na uroczystość otwarcia i poświęcenia hali.

- Jestem pod wrażeniem – podsumował senator Andrzej Szewiński. - Przede wszystkim jako sportowiec. Macie super halę dobrze ją wykorzystajcie. Wszystkie dobrego.

- Mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają – zaczął wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma. - Ale spełniły się dzięki tym wszystkim, którzy z zaangażowaniem włączyli się w pracę nad budową i wyposażeniem naszej hali. Dziękuję wszystkim, bo naprawdę życzliwość i zaangażowanie były wielkie. Efekt widoczny.

Prowadzący imprezę otwarcia: dyrektor podstawówki – Jadwiga Knapik i gimnazjum – Paweł Wiśniewski przeczytali też listy gratulacyjne, które m.in. od minister oświaty, parlamentarzystów przysłane zostały do wójta Krzysztofa Ujmy. Na zakończenie głos zabrał wicestarosta Janusz Krakowian: - Dali mnie tutaj na koniec jako byłego nauczyciela, mieszkańca i sąsiada – mieszkam za płotem tego pięknego obiektu i jestem bardzo, bardzo dumny, że moja mała ojczyzna tak pięknieje.

an

RAMKA

Z obiektu tego będą korzystać dzieci, młodzież, osoby dorosłe – nie tylko z terenu Gminy Poczesna.

Wymiary areny – 32 m na 18 m

Powierzchnia sali gimnastycznej – 821,54 m kw

Wysokość sali gimnastycznej – 8,5m – 10,47m

Powierzchnia zabudowy obiektu – 2541,86 m kw

Kubatura obiektu – 25580,04 m sześciennych

Powierzchnia użytkowa obiektu – 3628,87 m2kw

 

W nowym obiekcie oprócz pomieszczeń sportowych jest jeszcze kuchnia i stołówka.

Całkowita wartość nakładów na budowę szkoły podstawowej wyniosła około 9
milionów złotych. Na tę inwestycję nie było dofinansowania. Gmina zaciągnęła
preferencyjny kredyt na realizację tego projektu. Natomiast koszt sali sportowej
– to wydatek ok. 8 milionów złotych. Inwestycja została zatwierdzona do
realizacji w „Programie rozwoju bazy sportowej”. Zadanie to zostało
dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponadto na ten cel wykorzystane
zostały środki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i budżetu Samorządu Gminy
Poczesna.


Hala sportowa w telewizji "ORION"