logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Harmonogram wywozu odpadów

    z dnia: 2021-03-26
i segregacja śmieci w Gminie Poczesna.
smirecismireci
Zagospodarowanie odpadów odgrywa coraz większą rolę w gospodarce rozwiniętych krajów. Niezwykle ważne jest także to działanie jeśli chodzi o ochronę środowiska naturalnego. Mało kiedy zastanawiamy się nad tym, że wychodząc ze sklepu oprócz zakupów mamy… śmieci, czyli plastikowe, szklane, papierowe opakowania. Część z nich można  kilkakrotnie wykorzystać. Część – posegregować, wrzucić do odpowiednich pojemników. Dzięki temu  mogą zostać poddane recyklingowi.
Na terenie gminy Poczesna, również w trosce o środowisko, przestrzega się sortowania śmieci. Do obowiązku każdego gospodarstwa domowego należy wypełnić  deklarację, w której m.in. zawarta zostanie informacja ile osób zamieszkuje dane gospodarstwo domowe. Należy też zadeklarować się co do korzystania - ewentualnego - z kompostownika.
Segregacja śmieci jest niezwykle ważna. W przypadku nie dostosowania się do tych procedur gmina zmuszona będzie naliczyć opłatę podwyższoną, tj. 36 zł (dwa razy 18 zł).
Wywóz śmieci określony jest szczegółowo w Harmonogramie Wywozów Nieczystości. Aktualny jest zawsze zamieszczany na stronie www.poczesma.pl, w zakładce (z prawej strony) ODPADY KOMUNALNE – Harmonogram wywozu odpadów.
Informacji może także udzielić pracownik merytoryczny (tel. 34 327 41 66)  jak również sołtysi czy radni danego sołectwa.
Dla ułatwienia – przypominamy, jak od kwietnia do czerwca będzie wyglądał wywóz nieczystości na terenie gminy Poczesna.
Aneta Nawrot
 

zam. an