logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

III Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Kłomnicach.

    z dnia: 2018-09-16
16 września 2018r. odbył się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Kłomnicach.którego organizatorami byli: Starosta Częstochowski, Wójt Gminy Kłomnice i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Imprezę tradycyjnie rozpoczął przemarsz orkiestr połączony z marszową muzyką, prezentacją barwnych strojów i występami mażoretek.
Później nastąpiła prawdziwa uczta dla miłośników orkiestr dętych. Gminę Poczesna reprezentowała Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, pod batutą kapelmistrza Kazimierza Kłoska. Każda z orkiestr otrzymała pamiątkową statuetkę oraz wyróżnienie finansowe na dalszy rozwój. Obecni na Błoniach Kłomnickich, podkreślali wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność prezentowanego repertuaru. Trwający ponad trzy godziny przegląd odbywał z udziałem licznie zgromadzonej i żywiołowo reagującej publiczności. „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" - to znany cytat ze śpiewanej przed laty przez Halinę Kunicką piosenki pt. „Orkiestry dęte", a że wciąż aktualny, przekonaliśmy się o tym dzisiaj.
 
Kazimierz Kłosek, Iwona Skorupa