logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie

    z dnia: 2022-06-20
W dniach 17-19.06.2022 r. w hali sportowej SP w Poczesnej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie.
Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w BadmintonieIndywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w BadmintoniePolski, był Polski Związek Badmintona w Warszawie z Prezesem Markiem Krajewskim, który zlecił zadanie UKS Junior Wrzosowa z członkami Zarządu Klubu Jarosławem Ociepą i Andrzejem Zgryzą. Do zawodów zgłosiło się 138 zawodników do lat 15 w pięciu rodzajach gier: w grze pojedynczej kobiet, grze pojedynczej mężczyzn, grach podwójnych kobiet i mężczyzn oraz grze mieszanej.
W sobotę o godz. 9.00 podczas ceremonii otwarcia po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Polski najpierw zabrała głos Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna Iwona Choła, która powitała przybyłych zawodników, trenerów, rodziców, kibiców, sędziów. Pogratulowała organizatorom inicjatywy oraz życzyła wszystkim dobrej rywalizacji, samych sukcesów i  podziękowała za promocję Gminy Poczesna. W imieniu Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Zastępca Wójta Andrzej Lech, który powiedział o inwestycjach sportowych w naszej gminie, a mianowicie: o boisku piłkarskim z infrastrukturą w Poczesnej/Zawodziu, budynku z infrastrukturą przy boiskach piłkarskich w Hucie Starej B oraz o sali sportowej przy SP w Słowiku, a na które pozyskano środki finansowe w kwocie ponad 10 mln zł z Rządowego Programu Polski Ład. Opowiadał jak w młodości słyszał, że w Polsce bryluje LKS Technik Głubczyce. Podczas otwarcia  obecny był również Gł. Spec. Ds. Sportu w Gminie Poczesna i przedstawiciela Regionalnej Rady PKOL w Częstochowie Paweł Wiśniewski. Wszyscy również byli obecni podczas finałów i ceremonii dekoracji najlepszych zawodników Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików.
Najlepiej z miejscowych zawodników „Juniora” Wrzosowa wypadła para deblowa dziewcząt Urszula Wojtysiak i Liliana Zgryza, które odpadły w ćwierćfinale zajmując 5 miejsce. Na drugiej rundzie kwalifikacji zakończyła rywalizację Anna Praska, która w parze z Hanną Zabiegaj z UKS KSBad Kraków odpadła również w 2 rundzie, ale turnieju głównego. Na 2 rundzie zakończyła zawody Liliana Zgryza, a Urszula Wojtysiak odpadła w pierwszej rundzie.

Tytuły Mistrzów Polski Młodzików AD 2022 zdobyli:

Gra pojedyncza dziewcząt     – Alicja SYREK (UKS Unia Bieruń)

Gra pojedyncza chłopców     – Bartosz PUŃKO (WKS Śląsk Wrocław Badminton)

Gra podwójna dziewcząt    –  Lena JACHIMEK (KS Badminton School Gdynia)/
   Kaja ZIÓŁKOWSKA (PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów)

Gra podwójna chłopców    – Mikołaj MORAWSKI (WKS Śląsk Wrocław Badminton)/
                   Krzysztof PODKOWIŃSKI (UKS HUBAL Białystok)

Gra mieszana             –  Bartosz PUŃKO (WKS Śląsk Wrocław Badminton)/
                    Kaja ZIÓŁKOWSKA (PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów)

Mistrzowie Polski z rąk zaproszonych gości otrzymali puchary natomiast wszyscy, którzy stanęli na podium medale, nagrody rzeczowe i finansowe (200 zł za 1 m-ce, 100 zł za 2 m-ce, 50 zł za 3-4 m-ce).

GRATULUJEMY !!!