logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

    z dnia: 2019-09-16
W trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadzi w dniu 20.09.2019r.,  akcję przewonienia gazu ziemnego, która polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.
W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.
Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej jak i niesprawności urządzeń gazowych np. zanieczyszczeniu palników lub ich niewłaściwej regulacji. Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.
Aleksandra Warzecha
 
 
Informacja przesłana przez Polską Spółkę Gazownictwa – Gazownia w Częstochowie ul. Legionów 79, 42 – 200 Częstochowa.