logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

INWESTYCJE – INWESTYCJE

    z dnia: 2010-09-30
Okres wakacyjny był dla naszej gminy czasem rozpoczynania licznych inwestycji. W trakcie realizacji są m.in. prace budowlane oraz renowacje, a także przebudowy dróg i obiektów gminnych. Wszystkie te działania mają na celu dalsze unowocześnianie gminy, a także poprawę panujących standardów i komfortu życia mieszkańców.
INWESTYCJE – INWESTYCJEINWESTYCJE – INWESTYCJE
Roboty budowlane
Już wkrótce powodem do dumy mieszkańców Słowika będą obiekty sportowe i małej architektury. Aktualnie trwa ich budowa. Projekt został dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowę na jego realizację zawarto 4 sierpnia br. Przewidziane w ramach projektu działania polegać będą na zagospodarowaniu i uporządkowaniu terenów położonych po obu stronach ul. Podlaskiej w sąsiedztwie budynków Szkoły Podstawowej, remizy OSP i świetlicy środowiskowej. Całość spełniać będzie rolę centrum rekreacyjno-sportowo-kulturalnego. Dzięki tej inwestycji mieszkańcom Słowika i nie tylko, nie braknie pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pierwszy etap prac już został ukończony. Powstaje nowoczesne boisko do piłki siatkowej i koszykowej z nawierzchni syntetycznej oraz bieżnia. Teren wokół OSP będzie zniwelowany. Wybudowany zostanie przystanek turystyczny - altana. Kontynuacja prac nastąpi w 2011 r. Należy zauważyć, iż w najbliższym czasie znacznie polepszy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo pieszych na ważnych traktach komunikacyjnych w Gminie Poczesna. Już niedługo rozpocznie się budowa chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 904. Ponadto cieszyć może zawarta 12 sierpnia umowa na wykonanie prac związanych z budową chodnika i generalnym remontem nawierzchni asfaltowej na ulicach: Handlowej w Poczesnej, Leśnej we Wrzosowej, Słonecznej w Nowej Wsi, Okólnej w Korwinowie oraz Spacerowej w Słowiku.
Remonty, przebudowy…
W wyniku tegorocznej powodzi uszkodzony został m.in.
przepust drogowy przy ul. Szkolnej w miejscowości Kolonia Poczesna. W czasie zwiększonych opadów deszczu w czerwcu br. ilość spływającej wody nie zmieściła się w istniejących przepustach, co spowodowało powstanie wyrwy w jezdni oraz uszkodzenie nawierzchni. Aktualnie trwają prace remontowe tego odcinka drogi. Należy zauważyć, iż inwestycja ta w całości zostanie sfinansowana ze środków powodziowych, o które gmina wnioskowała. Procedura otrzymania takiej pomocy jest analogiczna do procedur pozyskiwania środków przez indywidualnych mieszkańców gminy, którzy ucierpieli w wyniku powodzi. Umowę, zgodnie z którą przedsięwzięcie ma być zrealizowane do końca października br. zawarto 31 sierpnia. Koszt naprawy przepustu oraz nawierzchni drogi wynosi blisko 200 tys. zł.
Trwa przebudowa drogi gminnej nr 32 Huta Stara A – Sobuczyna. W ramach pierwszego etapu wybudowany zostanie chodnik. Umowę na jej realizację zawarto 12 sierpnia. Przebudowa ma zakończyć się w październiku br.
Mieszkańców miejscowości Nowa Wieś z pewnością ucieszy rozbudowa świetlicy środowiskowej, przy ul. Częstochowskiej 8. Inwestycja ta to konieczność, ponieważ budynek świetlicy wraz z okalającym go placem od lat czekał na modernizację. Dzięki podjętym pracom obiekt ten, który położony jest w bardzo dogodnym komunikacyjnie miejscu, będzie mógł służyć dzieciom i młodzieży, a także lokalnym organizacjom z terenu całej gminy, w tym bez wątpienia KGW z Nowej Wsi. Zakłada się, że prace remontowe powinny zakończyć się nie później, niż w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. od 12 sierpnia br.