logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

IV Edycja Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Poczesna

    z dnia: 2011-06-14
Z inicjatywy Wójta Gminy Poczesna po raz czwarty mieszkańcy wszystkich sołectw z terenu gminy mogli spotkać się podczas rozgrywek piłkarskich w roku bieżącym na „Orliku” w Hucie Starej B.
IV Edycja Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy PoczesnaIV Edycja Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Poczesna
W promieniach słonecznego poranka 11 czerwca otwarto Turniej Sołectw. Wraz z życzeniami skierowanymi do uczestników turnieju sekretarz gminy zwróciła uwagę na fakt, że sport rodzi przyjaźń, kształtuje charaktery, stwarza dobrą atmosferę. W roku bieżącym patronat duszpasterski objął Ks. Prefekt Szczepan Wylaź z Parafii Bożego Ciała we Wrzosowej, który również uczestniczył w uroczystym otwarciu turnieju. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał Wójt Gminy Poczesna, który objął patronat nad tym wydarzeniem. 11 i 12 czerwca zadecydował o wyborze króla strzelców i sołectwie najlepszym pod względem rozgrywek w piłce nożnej.
Startowało 7 zespołów w toku gier eliminacyjnych wyłoniono 4 zespoły, które następnie rozegrały mecze półfinałowe. I tak w półfinałach zmierzyły się drużyny: Brzeziny Nowe z Zawodziem wygrywając po zaciętym spotkaniu 3:2 i Huta Stara B Oldboys z Kolonią Poczesna wygrywając 4:2.
W meczu o pierwsze miejsce drużyna z Huty Starej B Oldboys zwyciężyła po stojącym na wysokim poziomie pojedynku drużynę z Brzezin Nowych 6:3 i tym samym zdobyła Puchar Wójta Gminy Poczesna.
W meczu o III miejsce drużyna z Koloni Poczesna zwyciężyła 7:5 drużynę z Zawodzia.
  • I m – Huta Stara B Oldboys
  • II m – Brzeziny Nowe
  • III m – Kolonia Poczesna
  • IV m – Zawodzie
Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik z drużyny Zawodzie Marcin Mrożek z 14 bramkami.
Wszystkim drużynom i zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i zapraszamy za rok na V Turniej o Puchar Wójta Gminy Poczesna.
Uroczyste wręczenie pucharu, dyplomów odbędzie się 18 czerwca podczas festynu lokalnego we Wrzosowej około godziny 18.00